Vyrovnaná klání se slezskými soupeři

Druhou část DHL Extraligy juniorů zakončili černožlutí zápasy s Třincem a Vítkovicemi. Utkání s Třincem začalo bláznivou první třetinou, ve které padlo celkem šest branek, na výsledkové tabuli po dvaceti minutách svítil stav 3:3. Litvínov však přidal další dvě branky v druhém dějství a vítězství domácích stvrdil trefou do prázdné klece Dufek. Tři body v zápase zapsal nejproduktivnější hráč Severočechů - Přemysl Svoboda.

"Dneska bych rád všechny pochválil za bojovnost a dobrý výkon, který jsme si zkomplikovali zbytečnými chybami," začal svoje hodnocení trenér Radek Mrázek. "Dnešní vítězství jsme si zasloužili," dodal.

Další zápas čekal juniory hned den nato, tentokrát jejich vyzyvatelem byly silné Vítkovice. A ty skutečně potvrdily svoje kvality a po dvou třetinách vedly brankami Ivana a Beránka. Domácí však předvedli skvělý comeback a v poslední periodě dokázali dvěma trefami srovnat, role střelce a nahrávače si prohodili Berka s Kyselou. Napínavý souboj tak dospěl až do prodloužení, ve kterém Ostravanům druhý bod vystřelil Ficek.

V obou víkendových utkáních se do branky postavil Šimon Zajíček a pomohl ke čtyřem bodům. V zápase proti Třinci na něj dokonce letělo celkem 56 střel. "Určitě mi vyhovuje, když na mě každou chvíli něco letí, dostanu se pak rychle do tempa," řekl litvínovský brankář. "Je to lepší, než když půlku třetiny nemám ani zákrok," přidal.

Kanadské bodování severočeského celku stále vede Přemysl Svoboda (20+29), nejvíc zásahů má na své pažbě Marek Berka (27+19). Pořadí se po minulém týdnu změnilo v produktivitě obránců, první příčka nyní patří Robertu Bártekovi (3+21). Mezi třemi tyčemi je jedničkou Martin Pejsar

Zlepšená budějovická forma

Motor zakončil skupinu o pořadí v play off na nepříliš lichotivém desátém místě, do karet mu však hraje zlepšená forma z poslední doby. Minulý víkend začali Jihočeši duelem s pražskou Spartou. V utkání měli po celou dobu navrch a pokaždé, když se Spartě povedlo snížit, jí zase odskočili na rozdíl dvou branek. Skvělý týmový výkon tak nakonec vedl k vítězství 5:3.

"Dnes obrovská spokojenost. Hráčům patří velké poděkování. Myslím, že jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů v sezóně a zaslouženě vyhráli," zářil po utkání trenér Martin Štrba.

V sobotu Budějovice čekal souboj s Pardubicemi. Utkání, jež představovalo boj o každý centimetr, přineslo branku až v nastaveném čase, kdy se v prodloužení trefil domácí Novák. Motor tak zvítězil podruhé v řadě a jistě získal sebevědomí před dalšími těžkými boji.

"Dnes to nebylo tak atraktivní utkání jako to včerejší, kdy soupeř výborně bruslil a bylo to nahoru dolů. Pardubice se zatáhly, hrály hodně z obrany, kvůli tomu jsme to tam nemohli protlačit," shrnul průběh utkání asistent trenéra Fousek. "Šance sice byly na obou stranách, nakonec to ale skončilo bez gólu. Za dva body z prodloužení jsme určitě rádi. Teď se musíme připravit do další fáze sezóny, do té nejdůležitější. Klukům za obě odmakaná utkání děkujeme."

Nejproduktivnějším hráčem Budějovic je Pavel Novák (26+15), na záda mu dýchá Jakub Čížek (18+22). Z beků se nejvíce daří Patriku Školovi (4+14), v brance se nejčastěji objevil Daniel Svoboda.