A-tým 29.03.2020
Autor: Ondřej Mach

Sezona Jana Myšáka? Litvínovský talent vyhrál bodování juniorů

Útočník Jan Myšák patří k největším talentům, které severočeský klub za poslední roky vychoval. Sedmnáctiletý hokejista po novém roce odešel do zámoří, v extralize přesto ovládl bodování juniorů. Jaký byl uplynulý ročník z jeho pohledu?
Myšák ve druhém roce mezi muži znovu ukázal, proč je experty pasován do prvního kola nadcházejícího draftu do NHL. Mladý forvard začal sezonu velmi dobře, hned v prvním zápase se podepsal pod vítěznou branku proti brněnské Kometě. 

Rychlonohý útočník prožil nejlepší úsek v říjnu, kdy v rozmezí desíti dnů nastřílel během čtyř zápasů tři branky. V závěru roku se jeho pozornost začala upínat k domácímu mistrovství světa juniorů a trenér Varaďa jej na prestižní akci skutečně nominoval. Myšák byl nejmladším hráčem na české soupisce. 


Na World Juniors zaujal pěknými kličkami a gólem proti Rusku, možná právě i z tohoto důvodu se po novém roce rozhodl odejít do Kanady. Minulé léto ho jako celkově dvacátého draftoval juniorský tým Hamilton Bulldogs, do kterého v lednu skutečně zamířil. 

„Po novém roce jsme ho pustili do Kanady, protože jsme viděli vyrovnanost především spodní části tabulky. Pak už mladí hráči hrají míň a nedostanou takový prostor. Když půjde do kanadské juniorské soutěže, tak tam bude určitě víc vidět a bude na očích i jednotlivým skautům NHL, tím jsme mu i nám dali větší šanci pro lepší pozici na letošním draftu,“ vysvětloval jeho odchod v nedávném rozhovoru generální ředitel Jiří Šlégr. 

Myšák se v zemi javorového listu zadaptoval velmi rychle, v prvních pěti zápasech vstřelil čtyři góly. Mimo jiné se blýskl hattrickem za dvanáct minut proti Niagara IceDogs, v tomto utkání zapsal dohromady pět bodů! Dosud za Buldoky zvládl 22 duelů s bilancí patnácti branek a deseti nahrávek. 

Po těchto výkonech začal okamžitě stoupat v průběžných žebříčcích na draftu, některé portály ho dokonce zařadily do první patnáctky. Myšák si rovněž řekl o pozornost zámořských novinářů a expertů, většina z nich ale vidí reálněji umístění kolem dvacáté pozice. 

Letošní draft do NHL je prozatím kvůli pandemii koronaviru odložen na neurčito. Sedmnáctiletý útočník kromě toho i přes nedokončený ročník opanoval extraligové bodování juniorů, v 26 utkáních nasbíral devět bodů za pět gólu a čtyři asistence.

Dočká se na draftu už v prvním kole?
Mládež včera

ALTISPORT CHALLENGE: Vítězem tréninkové výzvy se stal útočník Daniel Dej

V průběhu nouzového stavu probíhala na sociálních sítích tréninková výzva Altisport Challenge, ve které měli hráči nebo trenéři mládeže ukázat, jak by měl vypadat trénink v době karantény.
Více >
Konto našeho srdce 01.06.2020

Konto našeho srdce spolu s partnerem Inno Comp Bohemia pomohlo opět Kačence

Kačenka si prošla mozkovou obrnou a v únoru oslavila již své 9. narozeniny. Jako dárek od nás dostala poukaz na intenzivní rehabilitaci Klim therapy, kterou nastupuje 3. června. Šek na částku 63 860 korun Kačence předali za společnost Inno Comp Bohemia ředitel Ing. Tomáš Francírek a za hráče A-týmu útočník Richard Jarůšek.
Více >
Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >