O pět bodů ze šesti obral letos Litvínov Bílé Tygry Liberec, a to se žádná výsledková ani herní kocovina u obhájce titulu nedostavila. Od roku 2015 je český hokejový titul v držení severních Čech.

Severočeská derby v této sezóně?
V Litvínově 14. října vyhrála Verva 3:2 Hüblovým gólem v prodloužení. To byl cenný výsledek a tehdy pro tým pátá výhra v řadě.

V odvetě pod Ještědem ještě cennější výhra pro Vervu! Dvěma Lukešovými brankami před více šesti a půl tisíci diváky zvítězili černožlutí 2:1 v normální hrací době.

Tygři v první čtvrtině prohráli tři zápasy v řadě, pak ve 12. kole s naším týmem, ale od 13. kola z nich začal jít strach: zvítězili dvanáctkrát za sebou! Z toho v sedmi utkáních (!) nedostali ani jeden gól… Katapultovalo je to do čela tabulky. Znovu pak prohráli až – opět s Litvínovem…

Aktuální forma? Doma tři tříbodové výhry za sebou, venku po třech vítězstvích porážky v posledních dvou utkáních. Rezultuje z toho aktuální druhé místo s nejnižším počtem inkasovaných branek v soutěži (66), což znamená průměr ani ne dva góly na zápas (1,78).

V brance na tom má zásluhu hlavně Roman Will (24 zápasů, 7 čistých kont) a Ján Lašák (12 zápasů, 3 čistá konta).

Mezi obránci budí respekt 18 kanadských bodů (8+10) Šimka, útočníkům dominuje Petr Jelínek (11+17). Ofenzívu týmu kouče Pešána čerstvě posílil návrat Jakuba Valského ze Slovanu Bratislava.

Liberec v tabulce nyní na první Třinec ztrácí jediný bod.

Verva nadále bojuje s marodkou, teď už zdá se úspěšněji. V týdnu začal s týmem trénovat obránce Karel Kubát, po MS „20“ je znovu k dispozici Kristian Reichel, v úterý se začali na ledě individuálně připravovat Tomáš Pavelka a Robin Hanzl.

Reichel a Pilař ze stabilního kádru Vervy posílili Most ve středečním utkání v Ústí nad Labem. Tým prohrál 2:5. V zápase poprvé v sezóně nastoupil do mistrovského utkání obránce Tomáš Frolo.

Litvínov v tabulce stále drží čtvrtou příčku a na sedmý Chomutov má nyní náskok 9 bodů.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Zápas v Home Credit Arténě začíná v pátek už v 17:20 hodin, protože jej přímým přenosem vysílá Česká televize.
V neděli Verva přivítá doma Dynamo Pardubice (15:30).