Ševci Zlín 2003 - HC Litvínov 3:7 (2:0, 1:3, 0:4)

Branky a nahrávky: 2. Ševčík (Chludil, Šindelek), 6. Lavička, 26. Češek (Chludil) – 19. Dej (Slavík), 22. Vopat, 30. Matas (Slavík), 35. Slavík (Matas, Skuhrovec), 36. Buberl (Dej), 42. Dej (Hocelík), 43. Skuhrovec

Ševci Zlín 2003: Hamrla (Synek) – Šindelek, Nábělek, Čapka, Prčík, Matula, Hoferek, Ševčík, Háp, Frömel, Lavička, Chludil, Kráčalík, Cunda, Čechmánek, Češek

HC Litvínov: Klika (Čermák) – Hocelík, Minařík, Vavro, Kadár, Kočárek, Gebhard, Matas, Slavík, Skuhrovec, Dej, Vopat, Buberl, Pokorný, Suchánek, Kendrala

V první třetině se Litvínovští hned několikrát provinili faulem, za což byli vylučování a ubralo jim to mnoho sil. První třetinu ovládli domácí Ševci, kteří si v ní vytvořili nadějný dvoubrankový náskok. Ve druhé minutě našel Lukáš Chudil přihrávkou zpoza brány Tomáše Ševčíka, který ranou mezi ruku a beton prostřelil Kliku. V šesté minutě už to bylo o dvě branky. David Lavička se po chybě hostující obrany dostal do brejku dva na jednoho, který zakončil ranou do růžku brány, proti které neměl Klika sebemenší šanci.

Ve druhé třetině ale chemici vstali z mrtvých a dvoubrankovou ztrátu stáhli! V osmnácté minutě utkání dostal Daniel Dej přihrávku od Marka Slavíka, rychlým pohybem se uvolnil a tvrdou střelou snížil na rozdíl jediné branky. Ve dvaadvacáté minutě už se hosté radovali z vyrovnání! Jan Vopat obalamutil domácího obránce kličkou a následnou střelou upravil stav utkání na 2:2. Následná euforická hra Litvínova nepřinesla hostům vedení, ba naopak. Ševci se v šestadvacáté minutě dostali podruhé v utkání do vedení. Josef Češek si našel kotouč před Klikou ve vzduchu a pěkným baseballovým úderem dopravil puk za záda hostujícího gólmana.

Třetí branka domácích chemiky nezlomila. Litvínovští se v závěru druhé třetiny vybičovali k tlaku, ze kterého pramenila vyrovnávající branka! Marek Slavík prudkou přihrávkou uvolnil Ondřeje Matase, který udělal pěknou bekhendovou kličku brankáři a nádhernou střelou vymetl pavučinky domácí brány. Ve třetí třetině dokonali chemici velký obrat. V pětatřicáté minutě vyslal Matas do brejku Marka Slavíka, který pěkným blafákem překonal Hamrlu, a Litvínovští šli poprvé v utkání do vedení 4:3!

Aby toho neměli domácí Ševci málo, Severočeši se o minutu později prosadili popáté a odskočili na rozdíl dvou branek. Po přihrávce Deje se střelou z bezprostřední blízkosti prosadil Vojtěch Buberl a bylo to 5:3 pro Litvínov! V koncovce utkání se Zlín nadechoval k obrovskému tlaku, který také přišel, ale hned záhy byl přerušen vyloučením na straně Ševců, kteří tak přišli o poslední špetku naděje na velkolepý obrat.

Litvínovští potvrdili své vítězství definitivně tři minuty před koncem utkání. Daniel Dej se ujal kotouče v přesilové hře a nekompromisní ranou překonal Hamrlu. O necelou minutu později vstřelili chemici už sedmou branku! Zlín se pokusil o hru v šesti, tu ale prakticky hned po usednutí brankáře na střídačku potrestal David Skuhrovec, který trefil prázdnou bránu, čímž uzavřel brankový účet dnešního utkání.