V roce 1974 hrál Chomutov naposledy nejvyšší soutěž. Znovu pak až po 38 letech, v roce 2012, kdy se postupem splnil sen několika generací hráčů a funkcionářů.
V minulé sezóně viděli natěšení fanoušci obou táborů čtyři derby a letos v září páté. První, druhé a to poslední byly vyprodané.
Z patnácti možných bodů získal Litvínov 9, Chomutov 6.

Motivace před pátkem je velká - kdo vyhraje, ať v základní hrací době nebo po ní, nebude poslední!
A může se odrazit ke stíhání pozic v play off.
Litvínov měl před posledními dvěma koly na Chomutov čtyřbodovou ztrátu. Třemi body proti Pardubicím a bodem z Liberce ji zlikvidoval a nyní ho od Pirátů dělí už jen horší skóre.

Aktuální forma podkrušnohorského rivala? Zlá, z posledních devíti zápasů vyhrál jediný (tři kola zpátky nad Karlovými Vary 4:2). Získal v nich jen čtyři body a v minulých dvou dulech, na Spartě a doma s Kometou, ani jednou neskóroval (0:3 a 0:3).

Naposledy nastoupil Chomutov v sestavě: Kostúr – Malec, Krstev, Pulpán, Mrázek, Kučný, Mazanec, Bartejs – Bartečko, J. Svoboda, Hřebejk – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Račuk, Kämpf, Kaše – Šagát, Charousek, Jíra.

Mladá formace Račuk (21, litvínovský odchovanec) - Kämpf (18) - Kaše (18 mu bude 8. 11.) v prvním vzájemném duelu v září slušně proháněla, dohromady ale dosud vstřelila jen čtyři branky.
Bodování vévodí David Hruška (6+7), před Divíškem (5+6) a Bartečkem (4+6).
Dlouholetý litvínovský útočník Vojtěch Kubinčák, který do Chomutova zamířil v průběhu minulého ročníku, zatím ve 13 zápasech nasbíral čtyři body (1+3). V brance dostali téměř stejnou porci zápasů Řehoř a daleší ex-litvínovský hokejista Hanuljak.

První duel vyhrála Verva na ledě soupeře 3:2 po samostatných nájezdech. Tříbodovou porážku odvrátil při power play 17 vteřin před koncem chomutovský Hruška, druhý bod pro Litvínov trefili v nájezdech Hanzl a Lukeš.

Doplněno, aktualizováno: Litvínov se na zápas připravuje od úterka. Ze tří marodů-obránců se zatím na ledě objevili: jen krátce ve středu Stříteský a ve čtvrtek zkoušel bruslit Chaloupka. Kousalíka čekalo ve čtvrtek kontrolní vyšetření. Vypomůže Sklenička, znovu i Posmyk. Pro zranění z Liberce netrénuje v základní sestavě Piroš, první letošní šanci v extralize může dostat Písařík.

Klub se dohodl na měsíční zkoušce zadáka Martina Tůmy (viz zpráva na home page), který bude hostovat v Mostě a do Litvínova je k dispozici na střídavý start.
Fyzicky disponovaný hráč (193/95) je litvínovským odchovancem. V extralize působil naposledy v Českých Budějovicích (2009–11), kde ve dvou sezónách odehrál 47 zápasů (0+2). Letos trénoval nejprve v italské Cortině, poté se připravoval s týmem rakouského Villachu (EBEL liga). V poslední době trénoval v Litvínově. Pod Krušnými horami debutoval Tůma v ročníku 2001-2 v jednom utkání. Poté hrál v zámoří a v ročníku 2007-08 oblékl žlutočerný dres v dalších 40 zápasech, v nichž vstřelil jeden gól.

Prodej vstupenek v pokladně ZS I. H. na utkání s Chomutovem startuje ve čtvrtek ráno.
Tak neváhejte, derby je tady!

HC VERVA Litvínov, a.s. důrazně upozorňuje na Zákaz pronášení do hlediště a používání při zápase jakékoli pyrotechniky!
Hlediště bude monitorováno a případní viníci důsledně voláni k zodpovědnosti a potrestáni.
Na utkání bude posílena bezpečnostní služba.

Projděte si s námi fotografie ze všech pěti předchozích derby