Preview A-tým 20.09.2021
Autor: Kamila Stříteská

Šance na reparát, Verva přivítá Pardubice

Litvínovští mají příležitost na reparát na Stadion Ivana Hlinky dorazí pardubické Dynamo. Chemikům se nezdařil nedělní zápas s Kladnem, Jaromír Jágr pomohl kladenským hokejistům k prvnímu zisku tří bodů. Verva oproti tomu poprvé v sezoně odjížděla s prázdnou. Utkání s Pardubicemi začíná v 17:30 hodin.

Po pěti kolech a čtyřech odehraných zápasech se aktuálně Verva drží na 10. místě s celkovým ziskem šesti bodů. Chemikům se zdařil vstup do sezony, poprvé padli až v nedělním duelu s Rytíři, ve kterém museli litvínovští hokejisté od začátku dotahovat skóre. Ve třetí třetině rozhodl o vítězství Kladna jednogólovým rozdílem Jaromír Jágr.

Do zápasu s Pardubicemi musí chemici vstoupit jinak „V zápase jsme byli všude o krok pozadu. Kladno hrálo jednoduše, všude bylo rychlejší, silovější. Myslím si, že dnes zaslouženě vyhrálo,” hodnotil utkání s Kladem trenér A-týmu Vladimír Országh.

„Musíme se vrátit k tomu, co nám přineslo body v prvních zápasech. Což byla tvrdá práce, obětavost a pohyb,” uvedl po prvním prohraném duelu Stříteský.

Giorgio Estephan sesbíral ve čtyřech odehraných zápasech 4 body, kdy dvakrát zaznamenal gól a na dvě branky přihrál. V zákrytu je Matěj Stříteský, který zatím bodoval v každém klání a na kontě má 4 asistence, je tak tedy nejlepším nahrávačem mužstva. Kanonýrem týmu je Richard Jarůšek, jenž nastřílel soupeřům tři branky.

Dynamo má stejný počet bodů jako Litvínov a drží se na 9. příčce v tabulce. Ovšem na Stadion Ivana Hlinky míří se dvěma prohrami v zádech. Nejprve ve 3. kole nestačily Pardubice na Spartu a padly 2:5. Následně se perníkářům nepodařilo utkání s brněnskou Kometou. Brno si totiž v první dvacetiminutovce vytvořilo tříbrankový náskok a Dynamo nedokázalo v úvodní třetině odpovědět. Dominika Frodla navíc v brankovišti poté vystřídal Klouček. Ve třetí části se svěřencům Richarda Krále podařilo dvakrát skórovat, ale vyrovnávací trefu za svá záda brněnský brankář nepustil.

„V kabině jsme potom hráčům řekli něco o nastavení hlavy. Myslím si, že potom jsme byli vyrovnaným soupeřem i s tím, že ve třetí třetině jsme sahali po bodu," zhodnotil zápas David Havíř.

Nejlepším střelcem pardubického celku je dosavadně Robert Říčka, který nastřílel už 5 gólů. Asistentům velí Daniel Cienciala s 5 asistencemi.

Branky a nahrávky:
16. Hlava (Jágr, Plekanec), 39. Jágr (Hlava, Baránek), 46. Jágr (Plekanec)
-
23. L. Stehlík (M. Havelka), 45. Straka (Stříteský)

Výsledek: 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
11. Mallet, 12. Mueller (Holík, Zaťovič), 17. Rákos (Kučeřík)
-
54. Říčka (Nakládal, Mikuš), 55. Vála (Anděl)

Zápasy - Dorost dnes

Další těsná prohra v prodloužení. Litvínovští dorostenci nestačili na favorizovanou Plzeň

Po zaváhání s pražskou Hvězdou chtěli Severočeši prohru odčinit. V cestě jim však stála silná Plzeň. Chemici dokázali s indiány držet krok až do samého konce, o dělbě bodů nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil plzeňský Eichler, a tak Litvínov přijíždí z venkovního kluziště alespoň s jedním bodem.
Zápasy - Junioři včera

Junioři zničili Salzburg a podruhé za sebou vyhráli, hattrickem se blýskl Danielčák

Po páteční výhře nad Českými Budějovicemi se juniorce podařilo vysoce přehrát také rakouského soupeře. Litvínov si po brankách Lukáše Stehlíka, Marka Slavíka, Jana Vopata, Jaroslava Fišera a hattricku Tima Danielčáka připisuje další tři body do tabulky.
Zápasy - Junioři před 2 dny

Vítězný návrat na domácí půdu, junioři porazili České Budějovice 4:1

Tři zápasy čekali na první domácí vítězství, dočkali se v pátek večer. Černožlutí junioři po gólech Davida Skuhrovce, Víta Berana, Lukáše Stehlíka a Jana Vopata získali tři body proti českobudějovickému Motoru.