Na úvod se sluší zmínit, jak se Litvínov probojoval do skupiny o pořadí v play-off. Základní část zvládli mladíci velmi dobře a po důležitých výhrách se Spartou či Plzní obsadili třetí místo. Svěřenci Martina Tvrzníka zaznamenali také zbytečné ztráty, například když nestačili na pražskou Kobru. „Rozhodli naše individuální chyby,“ opakoval po třech prohraných zápasech kouč.

Rozpačitý rozjezd

Skupinu o play-off začali mladí chemici ve velkém stylu, na domácím ledě porazili Kometu. Hosté sice dvakrát vedli, ale černožlutí se dokázali vrátit do utkání. Jednou skóroval Špaček, dvě trefy měl na svědomí Adámek. „První a druhá třetina nebyla podle našich představ,“ hodnotil kriticky úvodní utkání Tvrzník.

První prohra přišla záhy, Severočeši nestačili na Slavii. S tou sice drželi tempo první třetinu, ale Pražané poté předvedli mocný finiš a vyhráli 5:2. Za Litvínov se dvakrát prosadil talentovaný Marek Slavík. Dorostenci odčinil prohru vítězstvím v samostatných nájezdech, jejich reparát odnesli Oceláři z Třince. Rozhodující penaltu měl na svědomí Kadár.

Následovala série tří proher v řadě, začal jí debakl od Liberce. V zápase Bílí Tygři dominovali, což odnesl brankář Čermák, který pětkrát inkasoval a poroučel se na střídačku. Jeho kolega Herkommer nedokázal zabránit třem gólům. Porážku mírnil dvěma trefami Brouček. Už v téhle době se dorost musel obejít bez zraněného Marka Slavíka. Během dalších dvou dní prohrál dorost s Hradcem Králové a Vítkovicemi. „Rozhodně jsme byli horší ve střelbě a hlavně v osobních soubojích,“ řekl po prohře s Mountfieldem trenér Tvrzník.

Dvě desítky

V devátém kole čekal Severočechy Havlíčkův Brod. Papírové slabší soupeř šel v sedmé minutě do vedení, Litvínov se marně snažil prosadit. První branku vstřelil až v druhé třetině a ostudu nakonec zvrátil, byla z toho výhra 4:1. Na tu však hráči okolo Dominika Broučka nedokázali navázat. Přerovští Zubři utahali litvínovské v prodloužení. Výhru pečetil v 64. minutě hostující Jobánek.

Uprostřed ledna čekala mladé hráče dohrávka ve Zlíně. Ve městě Tomáš Bati Litvínov dokonal obrat, protože ještě uprostřed zápasu prohrával 0:2. Postupně slavil gól Dej, Postl a Brouček, černožlutí odjeli do Pardubic s výhrou. Na východě Čech šli díky Kuchařovi do vedení, ale Dynamo svou produktivitou utkání otočilo. Nutno dodat, že na střely vyhráli hosté a to v poměru 23:35.

Krušné časy čekaly fanoušky na přelomu ledna a února. Před pauzou čekal Litvínov zápas s Mladou Boleslaví. Středočeši předvedli drtivou ofenzivu a nadělili domácím pověstnou „desítku“. Za domácí pálil přesně pouze Kuchař, Dej a Brouček. V brankovišti vystřídal Čermáka Herkommer, ale ani nový maskovaný muž neodvrátil debakl. „Já to dneska radši nebudu hodnotit,“ lakonicky podotkl Tvrzník.

Litvínov sice porazil znovu Kometu, ale poté přišly dvě prohry v řadě. Nejdříve si na Severočeších smlsla Slavia, poté nedokázali hráči odvrátit další desetigólovou prohru. Pomyslným katem se stal Havířov. Slezský trip zakončili dorostenci na ledě Třince, se kterým si poradili v prodloužení.

Závěr jako z pohádky

V polovině ledna upadl tým Martina Tvrzníka do šňůry nešťastných proher. V zápase s Libercem černožlutí dlouho vedli, ale severočeský rival nastřílel během pětadvaceti minut pět branek a rázem slavili výhru hosté. I v dalších dnech byly výsledky Litvínova v červené barvě, těsná prohra s Mountfieldem a Vítkovicemi.

Především proti Ostravanů šlo o nešťastné utkání, protože rozhodl jediný gól. „Co jsme tam spočítali, máme patnáct střel na bránu za celé utkání, takže jestliže si naši útočníci neuvědomí, že musí vystřelit na bránu, tak nebudeme nic vyhrávat,“ nechal se slyšet po zápase člen realizačního týmu Martin Nosek.

A hráči jako by si vzali jeho rady k srdci. Poslední zápasy sezony byly úspěšné, protože chemici zaznamenali čtyři výhry v řadě. Nejdříve vrátili Havířovu vysokou prohru, poté porazili Zlín. Do zápasu s Havlíčkovým Brodem zasáhl uzdravený Marek Slavík a hned byl u tří branek. Zatím poslední utkání odehráli dorostenci 6. března s Přerovem. Hosté sice vedli, ale černožlutí výborným finišem ve třetím dějství vybojovali výhru 6:1.

Do úplnosti celého ročníku zbývaly dvě utkání. Nejdříve na domácím ledě proti Pardubicím, poté střetnutí v Mladé Boleslavi. Ani jeden zápasů už výsledek mít nebude, protože sezona je předčasně ukončená. Litvínov zakončil ročník na dvanáctém místě se ziskem 49 bodů a bilancí 86:100.