K druhému utkání jsme zavítali do pražského Edenu, kde byl domácí tým jasným favoritem. Nám se však podařilo přečkat úvodní tlak a z první návštěvy v útočném pásmu jsme šli do vedení po krásné akci Honzi Chmelaře , který projel kolem slávistického obránce a před brankou našel najetého Pepu Jíchu , který trefil k tyči 0:1.Domácí byli zaskočeni, utkání se vyrovnalo, akce se přelévaly z jedné strany na druhou. Všechny šance soupeře pochytal Šimon Sklíba a nám se podařilo využít přesilovou hru, když Slávisté propadli a Tomáš Kučera jel s Vlastou Pospíšilem v situaci 2 na 1. Správně zvolil střelu a zvýšil naše vedení na 0:2. Za zmínku v první třetině stojí ještě střela Filipa Moravce skoro od červené čáry, která zazvonila o břevno domácí branky.
V nástupu do druhé třetiny pokračovala ještě přesilová hra domácích a 2 sekundy po návratu našeho hráče na led se Slávii podařilo snížit na 1:2. Sešívaní ucítili šanci a zvýšili svůj tlak a podařilo se jim vyrovnat , když Šimon vyrazil samostatný nájezd jejich nejlepšího hráče a autora prvního gólu Veselého, ale obránci nepokryli dojíždějícího slávistu a ten srovnal na 2:2. Ačkoliv byla Slavie v této fázi zápasu lepší , do vedení jsme se mohli dostat znovu my , ale Vlastu Pospíšila vychytal domácí brankář.
Poslední třetinu jsme drželi krok s domácími pouze 4 minuty. Pak se jim podařilo využít zmatek v našem obranném pásmu a jít do vedení 3:2. Nás tato branka položila a za 8 minut to bylo už 6:2 a zápas byl rozhodnut.I za tohoto stavu jsme si vytvořili několik slibných příležitostí, ale bohužel jsme je neproměnili.A tak se stav už nezměnil. Na střely jsme prohráli 42:24.

Sestava:
Sklíba, Truhlář
Vostárek – Sklenička , Jonák – Moravec , Najman – Březák , Šíp – Kučera M..
Dyrynk – Pospíšil –  Kučera T.,  Dunko – Poljanský – Dvořák, Jícha – Bárdoš – Chmelař, Krátký – Zeman – Brzek .

Mé hodnocení: Do utkání jsme šli s cílem bodovat. Tento cíl se nám dařilo plnit 44 minut. O výsledku utkání rozhodlo několik faktorů:
1. Neproměněná šance Vlasty pospíšila za stavu 2:2
2. Slávia měla hráče s číslem 24 (Veselý), který 3 góly dal a na čtvrtý přihrál.
3. Naše první pětka prohrála svůj minizápas 1:3
K bodu 3. je nutno dodat , že Slávia hrála na 3 formace (někdy dokonce i na dvě), zatímco my jsme hráli na 4 kompletní pětky po celý zápas. Přesto naše 4. pětka nedostala ani branku , i když proti ní hráli i nejlepší hráči Slávie. Navíc si v útoku vypracovala několik šancí, které bohužel zůstaly neproměněné. Naše první formace se střelecky neprosadila ani proti druhé a třetí pětce soupeře!
Nejlepší hráči našeho mužstva: Šimon Sklíba, Michal Jonák, Martin Kučera (ročník 98). Viktor Lukeš