Úvodní zápas odehráli svěřenci Radka Gogy na domácím ledě. Regionální rival je však zaskočil, jelikož už po dvou minutách oslavoval vstřelenou branku Novotný. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Za Smrčkova záda protlačil kotouč opět Novotný, nicméně ten v černožlutém dresu. O dvě minut později střílel přesně Srbecký.

Litvínov se dostával do tempa, což potvrdily tři trefy během osmi minut. Mostečtí se snažili dostat chemikům na dostřel, a to když vstřelili dvě branky v polovině zápasu. Třetí dějství odstartovalo svižně, jelikož Litvínov zaznamenal čtyři góly a o osudu utkání bylo téměř rozhodnuto. Poslední desetiminutovka skončila nerozhodně, protože se prosadil nejdříve mostecký Štěpánek, následně černožlutý Čermák. I přesto Litvínov zvítězil rozhodně 10:4 a úspěšně vkročil do nového ročníku.

Zápas ve Varech sliboval mnohem tvrdší souboj a tato prognóza se nakonec vyplnila. Litvínov začal lépe, protože už v páté minutě zvedal nad hlavu Koky. Dlužno dodat, že to bylo ze severočeské strany vše. Poté se ujali puku domácí a hosty takřka k ničemu nepustili.

Ještě v první třetině vstřelil branku Keprta a Mikeš, Energie rázem vedla. V prostřední části hry přidali Západočeši čtyři branky. V posledním dějství zkompletoval hattrick Mikeš, šikovný útočník přidal v 59. minutě ještě čtvrtý gól. Hororový zápas ukončil čistou střelou Hruška a zápas skončil hrozivým skóre 9:1 pro domácí.

„Utkání s Mostem nám vyšlo,“ hodnotil úvodní zápas trenér Radek Goga. „Nicméně chceme dát šanci a prostor všem hráčům v týmu, což je mnohdy důležitější než samotný výsledek zápasu,“ komentoval skóre obou utkání kouč.

1. kolo

HC Litvínov - MOSTEČTÍ LVI 10:4 (2:1, 3:2, 5:1)

Branky a nahrávky: 9. Novotný (Koky, Sýkora), 11. Srbecký (Havlík), 22. Zíma (Vladař, Čermák), 25. Čermák, 28. Leitner (Vladař), 41. Vladař (Koky), 44. Čermák, 44. Srbecký (Efler), 45. Petružálek (Fišer), 53. Čermák (Vladař) - 2. Novotný (Popadinec), 30. Pátek (Sinkule), 31. Popadinec (Peroutka, Šulc), 52. Štěpánek (Peroutka)

HC Litvínov: Trejbal (30. Hauptvogel) - Zíma, Fišer, Halada, Havlík, Sýkora, Handlíř - Čermák, Petružálek, Srbecký, Leitner, Voženílek, Koky, Vladař, Prejza, Efler

MOSTEČTÍ LVI: Smrček (30. Macek) - Sinkule, Podkul, Šulc, Kraus, Novotný - Pátek, Baumgartner, Peroutka, Čech, Popadinec, Štěpánek

2. kolo

HC Energie Karlovy Vary - HC Litvínov 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 13. Keprta (Nosek, Pačíska), 18. Mikeš, 29. Poizl (Naď), 34. Ostalskiy (Naď), 36. Ostalskyi (Heller), 36. Mikeš (Poizl), 56. Mikeš, 59. Mikeš, 60. Hruška (Poizl) - 5. Koky

HC Energie Karlovy Vary: Kříž - Roštejnský, Heller, Berger, Fišer, Stezková, Velinská - Naď, Mikeš, Pačíska, Šalamoun, Hruška, Poizl, Nosek, Ostalskiy, Keprta

HC Litvínov: Trejbal (30. Hauptvogel) - Zíma, Fišer, Halada, Sýkora, Handlíř, Trachta - Čermák, Srbecký, Suchánek, Leitner, Voženílek, Koky, Prejza, Efler

PořadíNázev týmuPočet zápasůVýhryProhryVýhry v prodl.Prohry v prodl.SkórePočet bodů