Pátým kolem pokračovala soutěž sedmých tříd, Litvínov přivítal na svém ledě nedalekého rivala z Ústí nad Labem. Domácí neměli vůbec špatný začátek, protože díky Peckovi šli ve druhé minutě do vedení. Slovan sice odpověděl zásluhou Kváše, ale branka nastartovala černožlutý uragán. Nejdříve přesně pálil Hodek, o dvě minuty později slavil Danihelka, jemuž asistoval Petružálek. V 11. minutě už bylo skóre 4:1 po trefě Pecky. Celou třetinu zakončila branka Vladaře, která dokonce padla v oslabení.

Druhé dějství začalo lépe pro hosty, protože Skleničku překonal znovu Kváš. Obdobně jako v předešlé dvacetiminutovce to předznamenalo ofenzivní aktivitu Litvínova. Domácí se prosadili během deseti minut čtyřikrát a o osudu utkání bylo téměř rozhodnuto. Velmi vidět byl Marian Hodek, jenž zkompletoval hattrick. Za zmínku stojí také Josef Danihelka, který si statistiky vylepši dvěma góly a třemi asistencemi.

Závěrečná třetina sice neměla přinést větší drama, ale opak byl pravdou. Ústí bojovalo až do poslední chvíle a domácí se dokonce strachovali o výhru, protože Slovan nastřílel pět branek. Odbojné choutky měl především Kváš, který měl na svědomí celkově čtyři trefy a jednu asistenci. Na výhru to však nestačilo a body zůstaly v Litvínově.

Zápas se Sokolovem se odehrával v podobném rytmu, ale úvodní zářez přišel až mnohem později. Litvínov se prosadil okolo deváté minuty prostřednictvím Žáka. Baník našel rychlou odpověď, poté se dostali ke slovu hosté. Osmiminutovou kanonádu nastartoval Viedemann, jemuž asistoval Příhoda. Postupně se prosadil Petružálek, Havriljak a Hodek. Prvně jmenovaný dokonce slavil dvě branky.

Trend pokračoval i nadále, druhý úsek hry zahájil Mentlík. Hosté se sice zkoušeli vymanit z černožlutého sevření dvěma góly, ale nebylo jim to nic platné. V poslední třetině dal první branku sokolovský Šedivec, ale chemici reagovali rychle. Výsledkem byla vysoká výhra 17:5.

Nejlépe si počínal Jakub Petružálek a Denis Viedemann, oba shodně zaznamenali tři góly a dvě asistence. Za zmínku stojí i výkon Josefa Danihelky, který si připsal bilanci 2+2.

5. kolo

HC Litvínov – Slovan Ústí nad Labem 9:7 (5:1, 4:1, 0:5)

Branky a nahrávky: 2. Pecka, 5. Hodek, 7. Danihelka (Petružálek), 11. Pecka (Danihelka), 19. Vladař (Petružálek), 24. Hodek (Danihelka), 32. Danihelka (Petružálek, Hranáč), 32. Hodek (Danihelka, Pecka), 34. Mentlík (Balej) - 3. Kváš (Šafařovský), 22. Kváš (Zikmund), 41. Kváš (Šafařovský), 48. Šafařovský, 53. Kváš (Goschala), 53. Weiss (Kváš), 55. Šafařovský

HC Litvínov: Sklenička (33. Bartko) - Hranáč, Balej, Mentlík, Spálenka, Příhoda - Komůrka, Pecka, Petružálek, Hodek, Janouch, Danihelka, Vladař, Havriljak, Bomberovič, Viedemann

Slovan Ústí nad Labem: Pilný (Zmítko) - Šilhavý, Zikmund, Šafařovský, Pavlík - Horyna, Kváš, Rulák, Smetana, Císařovský, Čaloun, Šorf, Pavlas, Goschala, Weiss, Hanusch

6. kolo

HC Baník Sokolov – HC Litvínov 5:17 (1:6, 2:7, 2:4)

Branky a nahrávky: 10. Beran (Dulovec), 33. Šedivec (Skála), 28. Herout (Mähler), 42. Šedivec (Křivka), 55. Moulis (Dulovec) - 9. Žák (Danihelka), 12. Viedemann (Příhoda), 13. Petružálek (Viedemann), 15. Havriljak (Viedemann), 17. Hodak, 20. Petružálek (Macholda), 21. Mentlík (Petružálek), 23. Viedemann, 23. Vladař (Petružálek), 28. Pecka (Danihelka), 32. Petružálek, 38. Balej, 40. Danihelka, 51. Danihelka (Pecka), 52. Příhoda (Hodek), 53. Viedemann (Komůrka), 58. Hranáč (Havriljak)

HC Baník Sokolov: Čurlin - Herout, Hotárek, Gregor, Bauer, Nešvera - Moulis, Skála, Šedivec, Rybár, Beran, Křivka, Bavor, Makaj, Dulovec, Mähler

HC Litvínov: Bartko (31. Sklenička) - Macholda, Hranáč, Balej, Mentlík, Spálenka, Žák, Goga, Příhoda - Komůrka, Pecka, Petružálek, Hodek, Danihelka, Havriljak, Vladař, Viedemann