Zápasy s konkurenčním Chomutovem jsou vždy ve znamení hrdosti a vysoké rivality. Litvínov přivítal na svém ledě Piráty, ti jasně kralují tabulce sedmé třídy. Hosté potvrdili svou favorizovanou pozici a otevřeli skóre už ve 4. minutě. Prosadil se Vaněk, který dorážel kotouč za Trejbalova záda. Svého spoluhráče doplnil Nastoupil a Chomutov vedl rázem o dvě branky.

Domácí ale předvedli úctyhodný obrat. V průběhu první dvacetiminutovky musel chomutovský Král lovit třikrát puk ze své sítě. Branku si připsal Koky, Leitner a Čermák. Nutno dodat, že to bylo z černožluté strany všechno. Poté se vrhli do zápasu hosté a Litvínov už se nedokázal prosadit.

Ve druhé třetině vsítil branku Hynek s Čihařem. V závěrečné části slavili branku tři hráči Pirátů. Nejdříve po přesné nahrávce Nováka zvyšoval skóre Vaněk, poté se v hloučku rozradostněných spoluhráčů objevil Sedláček. Poslední slovo měli také hosté, za které střílel Novák, ten uzavřel na konečných 7:3.

Šanci na reparát měl Litvínov v Sokolově. Hosté nezačali vůbec špatně, protože už po sedmnácti minutách vedli 2:0. První trefu měl na svědomí Vladař, autorem druhé byl Koky. Ten se mimochodem dokázal prosadit v devátém utkání v řadě. Se začátkem druhého dějství jako by opadla bojovnost černožlutých hráčů.

Domácí snižovali na 1:2 pomocí Dobřemysla, ale litvínovský Koky záhy vrátil hostům dvoubrankové vedení. V polovině utkání těžil Hanek z přesné přihrávky Dobřemysla a dostal Sokolov na dostřel soupeři. Užuž to vypadalo, že Litvínov odjede s plným ziskem bodů, ale nejdříve prostřelil Trejbala Horváth.

Minutu před koncem dostali sokolovští královskou výhodu, Botoš měl k dispozici samostatný nájezd. Útočník ho proměnil a zajistil Sokolovu výhru. Litvínovská sedmička čeká na vítězství už pět kol, zatím patří Severočechům předposlední příčka. Na šesté Rytíře ztrácí 4 body.

11. kolo

HC Litvínov - Piráti Chomutov 3:7 (3:2, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Koky (Halada), 15. Leitner (Voženílek), 17. Čermák - 4. Vaněk, 5. Nastoupil (Döring), 32. Hynek (Novák), 37. Čihař, 50. Vaněk (Novák), 52. Sedláček, 60. Novák

HC Litvínov: Trejbal - Havlík, Fišer, Zíma, Trachta, Sýkora, Handlíř - Leitner, Koky, Prejza, Srbecký, Voženílek, Suchánek, Efler, Čermák

Piráti Chomutov: Král - Vejr, Hynek, Pokorný, Šugár, Steklý - Jáchym, Novák, Nastoupil, Vogl Hlíza, Sedláček, Malcovský, Döring, Vaněk, Čihař

12. kolo

HC Baník Sokolov – HC Litvínov 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Dobřemysl (Moulis), 30. Hanek (Dobřemysl), 48. Horváth (Nešvera), 59. Botoš - 4. Vladař (Čermák), 17. Koky, 26. Koky

HC Baník Sokolov: Novák - Kohout, Bauer, Nešvera - Moulis, Skála, Horváth, Šedivec, Palouš, Sztolarik, Dobřemysl, Mähler, Botoš, Hanek

HC Litvínov: Trejbal (40. Hauptvogel) - Příhoda, Havlík, Fišer, Zíma, Sýkora, Halada - Leitner, Koky, Prejza, Srbecký, Voženílek, Petružálek, Suchánek, Vladař, Efler, Čermák