Kladenští Rytíři? V pátek porazili za dva body tehdejšího lídra tabulky z Plzně, ale odstup na Litvínov nestáhli, naopak - o bod se zvětšil.
Mohl za to jeden z nejpovedenějších zápasů HCVL v této sezóně (a že jich nebylo málo) na ledě Třince. Páteční výhra 5:2 znamená zisk 81 bodů.

Kladeňáci 2012/2013? Vedli tabulku, plnili stadióny po celé republice. Po odchodu hráčů z NHL se jim prorokoval i pád mimo „desítku“, ale odmítli pustit svou tvrdě vybojovanou a drahocennou vstupenku do play off. Momentálně drží sedmé místo. V pátek výhrou nad Plzní slavilo druhý postup do vyřazovací části v řadě, po loňském roce.

Marek Posmyk svlékl před sezónou kladenský dres a oblékl litvínovský.
Marek Černošek postupoval v létě opačně.
Modrobílý celek doplnil během roku útočník Koba Jass, lotyšský reprezentant a účastník posledního MS. Právě on rozhodl duel se Škodou.

I po odchodu majitele Jaromíra Jágra do zámoří se Kladno stále jako jediný tým v extralize pyšní dvěma aktivními Naganisty: kapitánem Pavlem Paterou a obráncem Liborem Procházkou. Třetí nastoupí proti nim, Martin Ručinský, vyhlášený v Třinci nejlepším mužem svého týmu (1+1).

Litvínov doma Rytíře před sedmi tisíci diváky v listopadu odzbrojil (5:3). Jejich tvrz naopak ani jednou nedobyl (1:2 a 2:3).
Skóre hrálo roli, vyplývala z něj důležitá věc: když v neděli Verva vyhraje v šedesáti minutách, bude mít se Středočechy lepší vzájemnou bilanci, která rozhoduje v případě bodové rovnosti. Ale to už není rozhodující při současném pětibodovém náskoku.

Pavel Patera se před víkendem vyjádřil burcujícím způsobem: „Pod sebe už se tolik nekoukáme, chceme teď zkusit vybojovat „šestku“ a přímý postup. Ale důležitý bude v tomto ohledu hlavně duel v Litvínově.“

Do sestavy černožlutých by se měl vrátit kapitán Michal Trávníček, kterému v Třinci vypršel jednozápasový trest.
Viktor Hübl dostane před zápasem odznak členství v Klubu střelců deníku Sport, křišťálový puk s číslovkou 250.
Při zápase znovu proběhne soutěž KŠV Group o zapůjčení automobilu na celý víkend a představit by se měla skupina úspěšných litvínovských dorostenců z mistrovství ČR krajů (stříbro Ústeckého kraje).

Zápas s Kladnem začne v 18:15 a jinde než v hledišti ho naživo neuvidíte.
Tak kdo můžete - přijďte a fanděte. Zbývá krůček!