V pondělí 18. dubna se v Litvínově objevila první nová tvář v kádru HC BENZINA Litvínov pro sezónu 2011/2012, 21-letý slovenský obránce Ján BREJČÁK. S klubem se dohodl na tříleté smlouvě a do přípravy s mužstvem se zapojí 2. května.
Následujícím rozhovorem jej představujeme fanouškům a našim webovým návštěvníkům.

Kde jste začínal s hokejem?
„V Popradu, kde jsem také strávil prakticky celou kariéru. Bydlím nyní v Kežmarku, kde jsem jen trochu herně vypomáhal.“

Účast v juniorských reprezentačních týmech?
„Hrál jsem na mistrovství světa dvacetiletých, ve dvacítce jsem strávil celkem půldruhého roku. Předtím jsem reprezentoval ještě v „osmnáctce.“

Jak jste se ocitl v Litvínově a kdy proběhl první kontakt?
„Přes svého agenta jsem tři roky komunikoval s HC BENZINA Litvínov, s panem Bublou. Přesvědčil mě a dohodli jsme se.“

Nabídek bylo víc?
„Ano. Prakticky z celého Slovenska, ze Slovanu, z Košic, z rodícího se HC Lev Poprad a dalších. Také z Čech.“

Proč jste si vybral právě Litvínov?
„Jak jsem říkal, klub mě přesvědčil. Svou roli určitě sehrál také fakt, kolik hráčů se odsud dostalo do NHL. Třiadvacet, to je velké číslo. Taky bych tam nebo do jiné podobné soutěže jednou rád zamířil.“

Co jste do dnešního dne věděl o klubu?
„Mnoho ne, jen jsem se podíval na internet, proklikal si mužstvo a tak.“

Jaký budete mít program v dalších dnech?
„Budu teď hlavně odpočívat, sezónu jsem měl dost dlouhou. Chtěl bych pořádně zregenerovat, než začnu trénovat v Litvínově.“

Jak se vám v Popradu dařilo?
„Myslím, že dobře, hrál jsem v první formaci a postoupili jsme až do finále, ve kterém jsme podlehli 1:4 na zápasy Košicícm. V play off jsem zaznamenal tuším sedm bodů.“

Máte za sebou také první seniorské reprezentační zkušenosti…
„Debutoval jsem na akci ve Švýcarsku, kde jsem odehrál dva zápasy. Jako odměnu za celou sezónu v Popradě a za výkony na zmíněné akci mě trenér Hanlon pozval od 11. dubna na pět dní k týmu znovu. Zahrál jsem si proti Švédsku. Byl jsem rád, že jsem mohl poznat atmosféru v týmu a nové hráče.“

Pocházíte ze sportovní rodiny, věnovali se něčemu aktivně rodiče?
„Dá se říct, že ani ne. Otec hrával fotbal, ale jen rekreačně.“

Máte sourozence?
„Ano, dvě starší sestry. Tady už je to se sportem lepší, ta o rok starší hrála volejbal, ta o čtyři roky zase basket.“

Rodinný stav, přítelkyně?
„Jsem svobodný, má přítelkyně se jmenuje Stella. Letos bude maturovat a pak se chystá na studia v Bratislavě. Moc se teď tím pádem neuvidíme, ale nevadí. Jsme oba samostatní a počítali jsme s tím.“

Jaký máte sportovní cíl?
„Teď bych chtěl hrát hlavně dobře za Litvínov a mužstvu co nejvíce pomoci. Pak je to stejné asi jako u každého hokejisty – NHL. Nebo KHL, možná Evropa, uvidíme.“