Třinec vyrovnal stav série na 3:3, ale k titulu má stále stejně blízko i Litvínov.
Pro oba celky platí – poslední zápas sezóny! Žádná další oprava už není.

A tím pádem také není na co se šetřit. Kdo zvládne posledních šedesát minut (případně víc), bude mistrem.
Třinec by se jím stal podruhé v historii, Litvínov poprvé.

Šestý duel byl zvláštní. Padlo v něm nejvíc branek (9), zachytali si všichni čtyři brankáři. Oceláři vyhráli 6:3. Litvínov dohrával bez Francouze, Ručinského a dalších hráčů.

V třinecké kleci se po Hrubcovi a Hamerlíkovi (ten byl naposledy zraněný) objevil na posledních 77 vteřin utkání mladý Svoboda. Zdálo se, že třinečtí lodivodi nechtěli riskovat zranění.

Litvínov po delší době, kdy vůbec nemusel hýbat se sestavou, nasadil v úterý do hry poprvé v play off hned tři nové hráče.
Brankář Lukáš Horák vystřídal za stavu 2:5 do poslední třetiny Pavla Francouze. „To si u nás řídí trenér brankářů Zdeněk Orct, rozhodli se tak,“ uvedl po zápase Miloslav Hořava.
Kouč na tiskové konferenci ventiloval své rozhořčení ze situace v předchozím utkání v Třinci, ve kterém nebyl jeho týmu uznán rozhodující gól zápasu.

Za odstoupivší zadáky Kubáta a Gulu naskočili mladí Baránek a Kokeš. Mít zkušenější zadáky na sedmém a osmém místě soupisky obránců k zápasu pravidla nepovolují.
"Neměli to vůbec jednoduché, ale svou roli oba zvládli, i když tam nějaké chyby byly," uvedl kouč.

Nového mistra budeme znát nejpozději 23. dubna, psalo se v létě po zveřejnění rozpisu TELH.
Nemusí to být pravda. Utkání začne v Třinci ve čtvrtek 23. dubna v 17:20 hodin. Pokud by skončilo v základní hrací době nerozhodně, prodlužuje se o dvacet minut (s úpravami ledu) až do rozhodnutí. Tedy klidně i přes půlnoc, třeba až do rána… To v Čechách ještě nebylo.

Pak teprve budeme znát mistra České republiky v ledním hokeji pro sezónu 2014/2015.

Sedmý rozhodující duel je tady!
Verva celý rok bojovala o to nastoupit v takovém utkání, po němž si může sáhnout na Masarykův pohár. Teď je má před sebou.
Hráči a realizační tým šli za svým cílem v sezóně nevídaným způsobem, téměř bez výkyvů. Disciplinovaně, jako jeden muž.

Vedení klubu se podařilo zajistit pro dopravu týmu letecký spoj. Do Třince se mužstvo vydá dnes odpoledne ve 14 hodin.
Odlet Airbusu z Prahy v 16 hodin, přílet do Ostravy-Mošnova cca v 17. Do Třince pak bude tým pokračovat autobusem.

Na téma start Martina Ručinského v zápase se vyjádřil generální manažer HC VERVA Litvínov Robert Kysela: "Martin zítra určitě bude hrát. Utrpěl sice pár bolestivých šrámů, ale žádný ho nevyřadí ze hry."

K zajištění letu uvedl: "Letecký speciál není laciná záležitost, ale i vzhledem k tomu, že naše úvahy nebyly úplně tajné, našli se partneři, kteří nám s úhradou pomohli. Ta suma není myslím nic tajného. Celá cesta vyjde cca na 300 tisíc korun."

Co klub vedlo k využití letadla?
"Možnost pro lepší regeneraci hráčů a minimalizování únavy v sérii, která jde už do sedmého zápasu. Doprava po dálnici je problematická, byly na ní znovu otevřeny opravy a cesta by mohla trvat třeba i sedm-osm hodin. Chtěli jsme udělat maximum pro dobrou přípravu hráčů na zápas. Ani nevím, kdy jsme naposledy v naší lize k utkání letěli, možná ještě ve federální lize do Košic či do Popradu," uvedl Kysela.

Minimálně za své výkony v celém roce si tým nyní zaslouží maximální podporu fanoušků.
Pojeďte do Třince!

A vy všichni ostatní přijďte fandit do hlediště Hlinkova stadiónu - čtvrtek, 17:20!