Tipsport extraliga opět mění svůj herní systém. Po loňsku, kdy výkonný výbor schválil přímý sestup a přímý postup se zejména kvůli předpovídané krizi rozhodli představitelé Českého hokeje prosadit návrh o nesestupovosti z nejvyšší soutěže pro sezónu 2020/2021.
"Rozhodnutí výkonného výboru Českého hokeje respektujeme a souhlasíme s ním. Nedovedu si představit situaci, kdyby přišla druhá vlna pandemie Covid-19, soutěž se přerušila a nedohrála nebo kdyby pandemie postihla jeden či dva regiony. Kdo by tedy sestoupil? Je to logický krok i vzhledem k současné ekonomické situaci, kdy ještě neznáme dopady na celou společnost. Po sportovní stránce se pro nás nic nemění, musíme pracovat a zlepšovat se na všech frontách,“ vysvětluje generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Účastníci Tipsport extraligy se tak v novém ročníku nemusejí bát strašáka v podobě pádu do nižší soutěže. Cílem rozhodnutí výkonného výboru bylo, aby se kluby zvládly lépe ekonomicky stabilizovat v této těžké době. Řada fanoušků a hokejových odborníků namítá, že se ve spodu tabulky vytratí z české nejvyšší soutěže náboj, že týmy nebudou mít o co hrát. „Nemyslím si, že by soutěž měla tímto rozhodnutím ztratit náboj. Každý chce vyhrávat, každý se chce dostat do play off, kde hráči hrají o prestiž, budoucí kontrakty, ale i o prémie. Nesestupovost pro budoucí ročník je logické vyústění celé situace. Co se týče sportovní stránky, tak se chceme zlepšovat jako tým i jako individuality. Pro nás se nic nemění, jestli je soutěž sestupová nebo nesestupová. Chceme hrát výše, než to bylo v minulých sezónách,“ říká hlavní trenér Vladimír Országh.