Radim Rulík: „Nechtěli jsme delší volno“

Včera skončila v Litvínově letní příprava HC VERVA Litvínov na novou extraligovou sezónu. Tým se znovu sejde na ledě v pondělí 24. července.

Po posledním tréninku 6. července jsme požádali o zhodnocení hlavního kouče mužstva Vervy Radima Rulíka, který hráče Vervy vede již od 23. října 2013.

Příprava trvala prakticky dvanáct týdnů, byla tedy nejdelší minimálně za dobu vašeho působení v Litvínově. Byl to záměr?
"V podstatě ano. Nechtěli jsme po play off, které se nám úplně nepodařilo, nějaké delší volno, ale mít hráče v tréninku."

Prozraďte něco o náplni a cílech přípravy...
"Nepojali jsme to bořením nějakých velkých objemů, spíš tak, jak by se hráči podle našeho mínění asi měli připravovat individuálně. Tímto způsobem Ondra Ježek přípravu naplánoval a udělal. Co se týče těch objemů tréninků nebylo to nijak dramatické, ale chtěli jsme, aby hráči byli co nejlépe připraveni. Už proto, že se v Litvínově často stávalo, že po dobré sezóně, třeba po účasti v play off, přišel špatný rok. I v tomto směru se snažíme na hráče působit a nějakému propadu předejít."

Co vám příprava ukázala?
"Hodně jsme si tým a hráče testovali. Během dovolené si fyzické testy vyhodnotíme a po příchodu na led na to navážeme tam, kde jsme skončili, jak jsme na tom byli. Začínáme 24. července a máme pak ještě sedm týdnů na to, abychom mužstvo co nejlépe připravili na začátek extraligy."

Zranění?
"Je to celkově poměrně dobré, až na brankáře Petráska. Na Kypru měl menší problém ještě Ondra Jurčík, ale to je v pořádku. Michael Petrásek měl těžší výron a dostal sádru. Uvidíme, kdy mu to sundají, jak se to bude dál vyvíjet a jak bude probíhat rehabilitace. Myslíme, že nejpozději v půli srpna by mohl být k dispozici."