Nakopne Vervu úspěšné derby?

Na severu Čech ve druhé polovině prosince nepanovala ideální atmosféra. Chemikům se nedařilo, před soubojem s Karlovými Vary padli pětkrát z šesti utkání a zdálo se, že pohoda z třízápasové série výher je pryč.

Ve středu družina kapitána Viktora Hübla zamířila na západ, kde změřila síly s karlovarskou Energií. V úvodních čtyřiceti minutách byla k vidění jediná branka, kterou vsítil domácí Jan Hladonik. Černožlutí ale v poslední části nesložili zbraně a skóre otočili.

Stačilo jim na to pouhých 37 vteřin, prosadili se František Lukeš a Richard Jarůšek. V poslední minutě však Vary srovnaly, duel do prodloužení poslal Jakub Flek. Hosté si ale vítězství vzít nenechali, druhý bod jim vystřelil jejich nejproduktivnější hráč Patrik Zdráhal.

„Myslím, že jsme odehráli velmi solidní zápas proti dobrému soupeři. Hodně nám pomohl brankář Denis Godla, který nás podržel několika skvělými zákroky,“ chválil po zápase litvínovského gólmana trenér Vladimír Országh.

„Namotivovala nás třetí třetina, šli jsme si za tím a dokázali jsme to otočit. Mohli jsme sice mít tři body, ale byli jsme blízko i tomu, že bychom neměli body žádné, takže jsme se spokojení,“ dodal slovenský kouč.

Spokojenost byla cítit i z útočníka Lukeše. „V poslední době se nám vůbec nedařilo, takže dva body určitě potěší. Karlovarští hráli dnes výborně, ale my jsme si řekli, že do toho musíme jít naplno. Je škoda, že jsme nebrali všechny tři body,“ pravil zkušený hokejista.

Na čele kanadského bodování Litvínova je Patrik Zdráhal (7+7), za ním se nachází Richard Jarůšek (7+4). Mezi obránci vyniká Jan Ščotka (2+6), v brance nastupuje pravidelně Denis Godla.

Mora se po krizi mírně zvedla

Olomouc po restartu nejvyšší soutěže tápala, z prvních dvanácti utkání vytěžila jen dvě vítězství. V prosinci se forma Hanáků o něco zlepšila, tabulkově jsou na tom aktuálně o dva body lépe než Verva.

Z posledních čtyř klání ale kohouti zvítězili jen jednou, a to proti vedoucímu Třinci. Den před Silvestrem se doma utkali s Hradcem Králové a po nájezdové prohře 2:3 získali alespoň bod.

Hostující Mountfield se ujal vedení ve druhé třetině, kdy v přesilové hře udeřil obránce Jérémie Blain. Mora ale ještě před druhou sirénou předvedla obrat, vteřinu před koncem prostředního dějství přidal její druhý gól David Ostřížek.

Z tříbodového úspěchu se však domácí hokejisté neradovali, na startu třetí třetiny dal zápasu novou zápletku Jordann Perret. Prodloužení vítěze neurčilo, v nájezdech pak rozhodující pokus proměnil hradecký kapitán Radek Smoleňák.

„Hradec je těžký soupeř, ale i proti němu jsme sahali po dvou bodech, protože jsme v nájezdech vedli už 3:1. Sice to nedopadlo, ale z výkonu máme radost,“ hodnotil třetí vzájemný souboj v sezoně olomoucký trenér Jan Tomajko.

„Bylo tam bruslení, rychlost, bojovnost, pohyb. Tak by to mělo vypadat. Je to jen bod, ale jestli budeme v takových výkonech pokračovat, tak se to na zisku dalších bodů projeví více,“ zmínil ještě Tomajko.

Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je Jan Káňa (9+6), o bod méně má na kontě Jan Knotek (7+7). Z obránců je na tom nejlépe Jiří Ondrušek (3+6), v brankovišti se střídají Branislav Konrád a Jan Lukáš.

Sestavy z posledního utkání

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Ščotka, Irving, D. Kolář, Balinskis, Demel, Štich (A), Kudla – Jarůšek, P. Svoboda, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Válek, M. Hanzl, Fronk – Zygmunt, Helt, Látal

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, T. Černý, Valenta, Škůrek, Ondrušek (A), A. Rutar – J. Káňa, J. Knotek (A), Bambula – Burian (C), Ostřížek, V. Tomeček – Olesz, Mácha, Kucsera – Kolouch, Nahodil, Pekr – Gřeš