A-tým 26.01.2015
Autor: Redakce - Aktualizováno 27. 1. 13:40

První s druhým v Třinci!

Doznívají ve vás ještě dojmy z utkání s Plzní? Jeho nedělní hrdinové už den na to odpoledne seděli v autobuse na cestě do Třince, kam se tým vydal v pondělí ve 13 hodin k úternímu zápasu.
Magnet, šlágr, hit kola... Tak bude jistě úterní utkání nazýváno.
Další odměna pro žlutočerný tým, že je jeho účastníkem, i když má na Oceláře značnou ztrátu. Vždyť si tohle právo vybojoval výbornými výkony v 41 dosavadních zápasech!

Třinec jede jako ocelový válec, drtí soupeře. Z posledních patnácti utkání prohrál jen v pátek v Pardubicích! (0:2). Naposledy přivezl v neděli body z Olomouce (4:2).

Bude chtít Vervě oplatit porážku z domácí arény 26. října. Litvínov tam tehdy s pomocí dvou branek ex-Třinečáka a odchovance červenobílých Rostislava Martynka vyhrál 4:1.

Žlutí uspěli i v září doma, i když ještě deset minut před koncem prohrával 0:2. Nakonec Litvínov zvítězil na nájezdy 3:2.
Třinec vyhrál až poslední vzájemný duel v prosinci pod Krušnými horami. Ale že to byl průběh, z pohledu Vervy: 0:2, 3:2, 3:5.
(Na snímku z toho utkání před brankářem Hrubcem Ondřej Jurčík).

Dva hráči HCVL se aktuálně udržují nad průměrem jednoho kanadského bodu na zápas.
Viktor Hübl výrazně, má už rovných 50 bodů a s náskokem stále vede bodování Tipsport extraligy.
Martin Ručinský má průměr přesně 1,00 (41 – 41), František Lukeš se mu blíží (32 – 31).
A ještě je tu Jakub Petružálek (17 – 19)!

Už jen pět bodů chybí týmu k překonání rekordu klubu v zisku bodů za základní část od zavedení tříbodového systému, který činí 86 bodů.
Ale tahle sezóna je o něčem jiném – přetavit dlouhodobou formu v její vygradování v play off.

Vyhrát jen čtyřikrát ze zbylých jedenácti utkání a nikdo už „šestku“ a jistotu přímého postupu do čtvrtfinále Litvínovu nevezme, i kdyby zvítězil ve všech zbylých jedenácti zápasech.
Na sedmé místo to momentálně ze strany HCVL už není náskok, ale spíš propast: 23 bodů.

V posledním týdnu před reprezentační přestávkou (dvě utkání s Ruskem) se extraligový program vloženým úterkem zrychluje. V pátek přivítá Verva Mladou Boleslav a v neděli jede k TV utkání do Brna.
Po pauze bude zbývat posledních osm kol.

Do Třince tým odjel tým s brankářskou dvojicí Jakub Soukup - Lukáš Horák. Pavel Francouz zůstal doma. Proč?
"Chceme, aby si trochu odpočinul. I vzhledem k reprezentačním akcím neměl pořádný prostor pro regeneraci, tak jsme teď k tomu využili vložené úterní utkání. S tím, že hrajeme zrovna s Třincem, to nijak nesouvisí," vysvětluje trenér Radim Rulík.

K samotnému utkání kouč řekl: "Čekám podobný zápas jako s Plzní. Kvalitní, v tempu a s motivací pro oba týmy. Třinec je nejtěžší možný soupeř a na domácím ledě bude chtít určitě za každou cenu vyhrát. Pro nás je to výborný test, jak na tom momentálně jsme."

Zápas začne v 17:00. Obránce Tomáš Frolo před ním oslavil 33. narozeniny (26. 1.).
Doplněno 27. 1.: Pokud nastoupí Jakub Soukup, bude to jeho třetí extraligové utkání a premiéra od začátku. Stále chybí Jánský, Sklenička a Piroš, ven opět nejel Šlégr
Zápasy - Dorost dnes

Konečně výhra! Po povedené první třetině porazili dorostenci Hvězdu 3:1

Litvínovské dorostence nečekal vůbec lehký úkol, v rámci 12. kola ELIOD Extraligy dorostu narazily na pražskou Hvězdu. Černožlutí chtěli odčinit třízápasovou sérii bez výhry, což se jim nakonec povedlo. Díky produktivitě v úvodní části hry vyhráli 3:1, když minutu před koncem kosmeticky upravil skóre Borodenko.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Vítězný návrat! Junioři doma srazili Kladno 4:3

L i t v í n o v - Litvínovská juniorka dnes na domácím ledě uspěla a přehrála kladenské Rytíře 4:3. V napínavém duelu došlo k několika obratům, vítěznou branku dal na konci druhé periody Jakub Šarlinger. Už zítra se černožlutí postaví Českým Budějovicím.
Více >
Preview - Dorost včera

Dokáže dorost proti Hvězdě prolomit smůlu?

Tvrzníkovy svěřence čeká v sobotu cesta do Prahy, kde se utkají s Hvězdou. Po třech neúspěšných zápasech se dorostenci pokusí od 12:00 opět zvítězit a dotáhnout se na vedoucí týmy.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Jun.
Litvínov mládež
HC MOUNTFIELD
×
Odehrané v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Litvínov mládež