První předsezónní souboj s extraligovým soupeřem začne v Litvínově v tradičních 17:30 hodin a vidět jej můžete za 30 korun.

David Hruška a Radek Duda, dvě zvučná jména z působení v české hokejové extralize, angažovala v minulých dnech karlovarská Energie. Navrch zkouší zkušeného beka Tomáše Haranta. Čerstvou akvizicí je pak lotyšský zadák Redlihs. Na soupisce je i Roman Pšurný, který v minulé sezóně odehrál 32 zápasů v Litvínově (1+1).

Kádr naopak opustila dlouhá řádka hráčů: Zaťovič (Togliatti), Bičánek, Kytnár, Rýgl, Dresler, Micka, Buc, Drtina, Gulaši (Södertälje), Parýzek, Dlouhý, Hovorka, Pohl (Eisbären Berlín), Vlach, Zucker.

Svěřenci trenérů Mlejnka a Kverky už mají za sebou tři přípravné duely.
Na úvod podlehli v Chomutově 2:3 (branky Tomeček, Štals), aby následně vyhráli derby v Plzni 2:0 (Heizer, R. Hruška). Zatím posledním soupeřem a prvním, s nímž hráli zelení doma, byl v neděli chorvatský Medveščak Záhřeb. KV s ním zapsaly výhru v poměru 3:2 (Duda 2, Štals).

Verva v současných dnech pilně trénuje včetně Jiřího Šlégra a Martina Ručinského. Ti by ale zítra ještě hrát neměli.
"Uvidíme, budeme se s nimi ještě bavit, ale u nich bych to viděl zhruba až na poslední čtyři zápasy před extraligou,“ vysvětluje trenér Radim Rulík. Ze zdravotních důvodů nyní netrénuje obránce Chaloupka.

„Sestavu určíme až v úterý po tréninku. Pro nás jsou tyhle zápasy důležité hlavně z pohledu mladých hráčů, kteří opět dostanou šanci. Chceme vidět, jak si počínají, jak pracují, jak utkání zvládají takticky, fyzicky. Proto jim dáváme prostor, a ne v jednom zápase,“ doplnil kouč.

Prozradil ještě, že k utkání budou opět připravení brankáři Horák a Soukup. „Pavel Francouz by měl nastoupit až ve čtvrtek proti Vladivostoku,“ uzavírá Radim Rulík.

Zápasy jsou zpestřením i příležitostí zkoušet, jak hráče, tak složení týmu, herní varianty, zkrátka výsledek není rozhodující. Zajímavou konfrontaci však utkání v tomto týdnu nabízejí - jak extraligovou (v úterý), tak mezinárodní (ve čtvrtek Vladivostok).

Odveta v Karlových Varech je na programu ve čtvrtek 21. srpna. Jednotlivé vstupné na přípravné utkání ve Varech je také jednotné, 60 korun.

Doplněno: Verva by proti Varům měla nastoupit se třemi pětkami v sestavě: Horák, Soukup - Sklenička, Pavlík, Cvrk, Gula, Kasal, Pavelka - Martynek, Hanzl, Majdan - Jurčík, Válek, Šrámek - Písařík, Smolka, Gerhát