Od začátků, přes tucet mistrovských titulů až po sezóny v první lize – tak velké je rozpětí bohaté jihlavské hokejové historie.
Dukla sestoupila v roce 1999, vrátila se na jednu sezónu v ročníku 2004/5 a znovu loni na jaře.

Hlavně na začátku této sezóny tým doma pořádně kousal. Na Vysočině dosud urval 25 bodů, venku jen 9.

V neúplné první čtvrtině (12 zápasů) získala Dukla 13 bodů. Ve druhé přidala opět jen 13 a ve třetí ke zlepšení dosud také nedošlo, zisk zatím činí 8 bodů z devíti zápasů.

Sečteno to znamenalo pokles na poslední příčku tabulky a ztrátu narostlou na 9 bodů při jednom utkání k dobru.

Co říká aktuální forma HCDJ ze závěru roku? Tam už je to lepší.
O Vánocích Jihlavští přivezli bod z Brna, kde v utkání zlikvidovali dvougólovou ztrátu.
Dva dny na to obrali o bod Vítkovice a den před Silvestrem srdnatě vzdorovali i na ledě první Plzně. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný, nakonec se museli Vlkovi svěřenci smířit s porážkou 1:3.

Dukla má na soupisce mladé brankáře Škarka a Kořenáře, kteří jsou nyní na MS juniorů. V závěru roku nastupovala s gólmany Voldenem a Vejmelkou.

V průběhu sezóny rozšířil kádr obránce Matěj Stříteský, z Mladé Boleslavi a dříve z Litvínova.
V kádru Vervy má zase zkušenosti z působení v Jihlavě obránce Zbyněk Sklenička, ze sezóny 2003/4.

Verva před koncem roku jednu sérii (čekání na domácí tříbodovou výhru) neukončila, teď se bude naopak snažit o to, aby ta druhá – venkovní – pokračovala. Tým vyhrál venku třikrát za sebou, na Spartě, ve Zlíně a v Mladé Boleslavi.

Litvínov nyní čeká nabitý měsíc. Včetně přeloženého zápasu 49. kola s Jihlavou (z 8. února na 23. ledna) v něm odehraje jedenáct zápasů, z toho šest doma.

S Jihlavou mají zatím žlutočerní bilanci vyrovnanou. Venku prohráli v říjnu 1:4, doma zvítězili 3:0.

Na dvanáctou příčku nyní HCVL ztrácí jen horší skóre. Na desátou pouhé dva body a ještě na devátý Chomutov totéž.