A-tým 21.09.2013
Autor: Redakce

První bitva o krále Podkrušnohoří je na programu v neděli!

Jediný bod dělí v tabulce Litvínov a Chomutov před prvním derby nové sezóny. Dějištěm bude chomutovský zimák v neděli od 17:30 hodin.
Oba kluby spojují Krušné hory, malá vzdálenost a také osoba legendárního útočníka Miroslava Kluce. 
Rovněž dlouhá tradice a historie, ale tady už je rozdíl. Ta chomutovská měla zlatou éru v 50. letech, v sedmdesátých byla ligová působnost na dlouhá léta přerušena sestupem. Litvínov je v lize až od roku 1959, ale poté již nepřetržitě.

Po dvou zápasech měli Piráti Chomutov na Vervu v tabulce náskok tří bodů. V pátek ale podlehli na ledě brněnské Komety, aniž vstřelili gól (0:3), zatímco Litvínov zaznamenal proti Liberci první výhru v soutěži (3:2sn). Do jeho sestavy by se měli vrátit uzdravení Ručinský a Rapáč.

Spojovacím článkem obou klubů ve vzájemném zápase měl být Vojtěch Kubinčák, dlouholetý litvínovský forvard nyní ve slubách PCH. Ale ten je momentálně zraněný (nastřelený prst) a nad jeho startem v nedělním šlágru visí otazník.
Piráti se dost možná budou snažit uplatnit fyzický hokej. Bude víc litvínovská techničtější hra?

Chomutov byl jedním ze dvou celků, který - spolu s Jágrovým Kladnem - vyprodal v minulé sezóně v základní části Zimní stadión Ivana Hlinky.
Zpočátku to ve vzájemných duelech vypadalo na pokračování chomutovské pohádky po vytouženém postupu. Bratrská dvojice Martin a Michal Frolíkové se v Litvínově při výluce NHL nesešla, mladší a slavnější Michal zamířil o pár kilometrů západněji.
A první vzájemný duel v nejvyšší soutěži po 38 letech rozhodl třemi góly, byť ten vítězný - v prodloužení - zaznamenal Mrázek.

Jenže pak už kralovala Verva. V odvetě dobyla SD arénu (2:1), vyhrála i doma (6:2) a neuspěla až v posledním kole v Chomutově, kdy už měla postup do play off jistý (2:5).
Piráti s řadou nových hráčů, přivedených i v průběhu sezóny, se museli bít v play out a pak i v baráži. ELH nakonec zachránili.

Chomutovskými odchovanci jsou Viktor Hübl a František Lukeš, kteří v létě odolali vábení Pirátů a podepsali nové kontrakty v Litvínově. Jaroslav Veverka mladší, generální manažer klubu, se v tomto měsíci vyjáddřil pro Chomutovský deník: "Chomutovští patrioti podle mého názoru neexistují. Já sám jsem přesvědčoval třeba Viktora Hübla nebo Františka Lukeše, kteří jsou zdejší odchovanci, ale i přes sliby to nikdy nedopadlo."

Letos začali Chomutovští dobře: přivezli bod z Varů (2:3sn) a doma ukořistili všechny tři Spartě (3:1). O páteční porážce v Brně už byla řeč.
Na nedělní duel se z Litvínova a okolí vypravuje oficiálně 61 fanoušků, další asi vyrazí samostatně.
Zápasy - Junioři před 3 dny

Domácí vítězná šňůra juniorů pokračuje, Litvínov porazil Jihlavu 5:1

L i t v í n o v - Litvínovští junioři navázali na úspěšné domácí zápasy a porazili Jihlavu 5:1.
Více >
Konto našeho srdce 05.09.2022

Kontovka rozdávala radost v Kadani

Každý rok již pravidelně vyhlašuje Konto našeho srdce pro své fanoušky soutěž „Kontovka“. Pravidla jsou jednoduchá. Každý, kdo se chce zůčastnit této soutěže, si vybere jednoho i více hráčů a pravidelně v extraligové sezóně platí za jejich kanadské body částkou od 50 korun výše, dle vlastního uvážení.
Více >
Mládež 25.08.2022

Staň se hokejovým rozhodčím! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Více >