Není ještě co bilancovat, je jen na co navazovat. Prvních deset kol bylo povzbuzením.

V každém z posledních čtyř zápasů tým prohrával, ne vždy se mu hra dařila. Ale pokaždé nakonec nejen bodoval, nýbrž i vyhrál.
Třikrát prokázal větší klid v samostatných nájezdech. Vyhrát je třikrát po sobě představuje malý unikát.
Týmu se drží i štěstí, to ke každé sérii patří.
A drží také brankář Pavel Francouz, který zasáhl do všech deseti zápasů, z toho do posledních devíti od začátku.

Přežít šance soupeře a sám dvakrát udeřit. Nic víc si tým, který sedmkrát prohrál a hraje doma poprvé pod novým trenérem, přát nemohl. Tedy chtěl-li se konečně chytit. To byl případ Sparty v neděli večer. Vedla 2:0, přesto Verva utkání otočila.
Byla produktivnější a její brejky pro chybující defenzívu Sparty smrtící.

K obratu mužstvo nasměroval Martin Ručinský. V létě jej na rozdíl od minulé sezóny netrápilo zranění, odehrál čtyři přípravné zápasy, vstřelil tři branky a těšil se na ostrý start. Pak ale přišla nucená pětitýdenní pauza kvůli poranění ze zápasu s korejským týmem High1.

"Mohl jsem ale bruslit, takže to nebylo tak hrozné. Chyběla zápasová praxe, ale docela dost jsem trénoval, takže to docela šlo," ohlížel se za prvním utkáním s Libercem. "Ale věřím, že se to kždý zápas bude zlepšovat."
V Praze to platilo vrchovatě, M. R. se podílel na třech gólech (2+1). Vyústěním byla cena pro nejlepšího hráče zápasu na ledě, ze kterého na podzim 2010 odešel zpátky do mateřského klubu.

Do sestavy se v Praze úspěšně zapracoval liberecký bek Jan Holub. Svojí premiéru v černém dresu odehrál v hodnocení plus/mínus s bilancí +2 body.
Připraven do hry už by mohl být obránce Zeman.

Dokud to jde, vyrvat soupeřům co nejvíc bodů. To je nepsaný zákon základní části.
A udržet vítěznou, nebo alespoň bodovou šňůru co nejdéle, toť motto HCVL těchto dnů.

Další korálky na ní bude chtít Verva navléknout o víkendu: v pátek proti Třinci s kanonýrem Růžičkou, v neděli na ledě Jágrova Kladna (Fanclub vypravuje dva autobusy - hlaste se!).

V pondělí měli hráči volno. Od úterního dopoledne se začnou připravovat na pro fanoušky atraktivní poračování TELH.