A-tým 02.11.2013
Autor: Redakce

Prodlouží Litvínov bodovou šňůru i v Plzni?

Poslední osmnácté vystoupení před první reprezentační přestávkou čeká Litvínov v neděli. Na hranici dvaceti získaných bodů může zaútočit na ledě mistra z Plzně.
První letošní vzájemný duel HCVL doma zvládl, svého jarního čtvrtfinálové přemožitele v play off zdolal v Litvínově 4:1. První dvě branky týmu tehdy vstřelil Viktor Hübl.
Sedmi body z posledních tří duelů oživili Rulíkovi a Hořavovi svěřenci svoje naděje na play off. Přepustili poslední příčku Chomutovu a odstup na "desítku" stáhli na čtyři body. I když se museli v pátek obejít bez pěti hráčů základní sestavy.

Defenzíva inkasovala za posledních 185 minut jen čtyřikrát. S Jánským se daří více první formaci, v minulých třech duelech nevyšla ani jednou naprázdno (celkem pět gólů).

"Pro týmy okolo desátého místa, x, y, xy a Litvínov, bude důležité, aby v neděli bodovaly a jejich ztráta se nezvětšila," zaznělo v pátek večer v České televizi. Už to je pokrok, po sérii osmi porážek byli žlutočerní odepisováni.
Dolů se padá rychle, za to nahoru se šplhá pomalu. Jde to jen po krůčkách a s poctivou prací.
Před týmem je ještě dlouhá cesta. Důležité je, že na ní v minulých dnech vykročil.

Plzeň se bude snažit odčinit páteční porážku venku, dojela si pro ni přes celou republiku až do Třince. Momentálně těsně drží pozici v první "šestce", nasbírala o deset bodů víc než Verva.
Bodování Škody vede "rebel" Duda (8+5) s Pletkou (7+6), před lídrem týmu Strakou (3+8). Ten ještě na prahu sezóny zvažoval pokračování kariéry, nakonec k radosti fanoušků hokejku neodložil.
V brance před zkušenějším Mensatorem dostává více příležitostí 20-letý Machovský.

Do důvěrně známého prostředí se v neděli vrátí Machovského protějšek, litvínovský gólman Pavel Francouz. Zbyňka Skleničku nahradí v sestavě jiný ústecký hráč, Kamil Černý.
Chomutov hraje doma a chce-li mít Litvínov jistotu, že znovu nespadne na chvost tabulky, musí v Plzni bodovat. 
Zápasy - Dorost včera

Parádní obrat dorostu! Litvínov i přes špatný vstup ovládl derby proti Chomutovu

Ch o m u t o v - První utkání nové sezony má pro litvínovské dorostence vítězný konec. Černožlutí sice na ledě Pirátů po dvaceti minutách prohrávali o tři branky, nakonec ale zvítězili 6:3. Hattrickem se blýskl útočník Jan Šprynar.
Více >
Preview - Dorost před 2 dny

Sezona začíná i dorostu! Litvínov změří síly s Chomutovem a Mladou Boleslaví

Po velmi dlouhé pauze odstartuje nový soutěžní ročník i pro litvínovské dorostence. Černožlutí se ve čtvrtek představí na ledě Chomutova, o dva dny později pak doma přivítají Mladou Boleslav. Podaří se jim do sezony vstoupit vítězně?
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce společně s Nadací Unipetrol poslalo děti na ozdravný pobyt

S Kontom našeo srdce jsme vyjeli do Starých Splavů za šestnácti dětmi z Dětského domova Hora Svaté Kateřiny, kde si užívaly týdenní ozdravně sportovní pobyt. Na tuto rekreaci pro děti, které nemohly během prázdnin opustit svůj domov, přispěli rovným dílem Nadace Unipetrol a Konto našeho srdce, a to částkou 50.000 Kč. Šek na tuto částku přijeli...
Více >