Pohled na tabulku skupiny A v druhé části ELIOD Extraligy dorostu není pro litvínovského fanouška vůbec příjemný. Dorostenci se i po slibném začátku soutěže krčí na posledním místě s osmibodovou ztrátou na předposlední příčku a 28 bodů ztrácí na místo první. Týmu se nedaří z části i kvůli tomu, že chybí řada opor. Hlavně druhý nejvíce bodující hráč, Marek Slavík. V posledních zápasech chyběla i opora v brankovišti, David Čermák. S tímhle vším se dorost musí popasovat a zabojovat o to nejlepší umístění ve vyřazovací části.

Mountfield má rozhodně lepší myšlenky. Před posledním zápasem druhé části sezony se drží na druhém místě se 42 body. Navíc z posledních pěti zápasů získal hned 9 bodů (včetně nadstaveb). Nejdříve zvládl utkání právě s Litvínovem (5:1), to následovala prohra proti Plzni (0:2), po které rozstřílel Kladno 6:1. Prohru přinesl zápas s pražskou Slavií (1:2 po nájezdech) a zatím poslední výhru zaznamenal proti Liberci (4:3 po prodloužení).

Ve vzájemných zápasech se lépe dařilo Hradci. Ten vyhrál ve dvou případech za tří. Utkání v Litvínově ovládli domácí (4:2). V Hradci zvítězil opět domácí tým, tentokrát 2:1. Další mač v Litvínově však patřil hostům, kteří zvítězili 5:1. V posledním vzájemném střetnutí oběma týmům o nic nejde. Mountfield má i přes případnou porážku jisté druhé místo a Litvínovu nebude na předposlední místo stačit ani zisk čtyř bodů.

David Čermák je jednička v litvínovské brance s úspěšností zákroků na 92,02%. Nejlepším ofenzivním bekem v řadách Litvínova je Lukáš Hocelík (4+16). Nejproduktivnějšími hráči jsou Dominik Brouček (28+27), Marek Slavík (24+26) a Marek Krocker (16+24).

Mountfield se v brance může spolehnout na Jakuba Tichého (93,38%). Nejproduktivnějším obráncem je Marek Pelda (8+24). Nejvíce bodů nasbírali Šimon Marha (30+30), Lukáš Pajer (27+21) a Juraj Slafkovský (18+20).