Tucet utkání je za námi, Litvínov má za sebou zápasovou část přípravy na novou sezónu. Všech dvanáct plánovaných duelů se odehrálo, v širší míře než v minulých letech v nich dostali příležitost talentovaní junioři z bronzového týmu trenérů Weissmanna a Beránka.

Zkušenost velí výsledky nepodceňovat ani nepřeceňovat, ať v pozitivním, nebo negativním slova smyslu. V 80. letech jednou Litvínov v posledních dvou zápasech před sezónou prohrál s Českými Budějovicemi 1:6 a 1:9. Fanoušci se děsili a v následujícím ročníku vybojoval tým medaili.

Podstatný je herní dojem z výkonu jednotlivců, který trenéři během všech utkání získali, součinnost jednotlivých pětek a další odborné aspekty. Zkoušelo se a hledalo.

Takže spíš proto, že ve sportu se výsledky registrují: ze zápasů v Tipsport Hockey Cupu i ze zájezdu do Švýcarska a Rakouska vyšel tým s vyrovnanou bilancí, ze zbývajících čtyř duelů pak s pasívní (0 - 2 - 2).

V brance se pravidelně střídali Petr Franěk a Jaroslav Hübl, dvakrát dostal příležitost i jejich mladší kolega Miroslav Brzobohatý.

Z obránců se dvakrát střelecky prosadil zkušený Vlastimil Kroupa. Zásluhou tří asistencí trochu překvapivě obsadil v kanadském bodování beků druhé místo mladý Matěj Stříteský. Až na Martina Tůmu bodovali i všichni ostatní, to je však jen jedno z kritérií pro hodnocení zadáků. Všechny zápasy odehrál Ondřej Poživil, nejméně často (pětkrát) mohl nastoupit Jiří Šlégr. Dva zápasy stihla v novém kolektivu i poslední akvizice týmu Miloslav Gureň.

Nejproduktivnějším z útočníků byl centr Viktor Hübl, dosáhl průměru přes jeden bod na zápas (9 utkání, 5+6). Za ním skončil Vojtěch Kubinčák, s šesti góly nejlepší střelec. Také mezi forvardy vyletěla nová jména, čtyři asistence v sedmi utkáních je slušná premiérová bilance juniora Juraje Majdana. Bodovali také František Gerhát a Jan Bojer, až na Bojera budou usilovat o první extraligový start. Naprázdno z útočníků stávajícího kádru nevyšel nikdo.

Na všechny čtyři domácí zápasy přesáhla návštěva osm set diváků. Lidé byli zvědaví na tým a jeho nové tváře.

Víte, jaké je největší kouzlo přípravy? Prvním mistrovským zápasem je zapomenuta.