Oceláři už s Litvínov letos síly změřily, jednalo se o jedno z mála utkání, které se stihlo odehrát před koronavirou uzávěrkou. Verva do zápasu vstoupila lépe zásluhou Ščotky. Třinečtí ale během několik minut obrátili, trefil se Hrehorčák, Vrána a Růžička. O černožlutý odpor se pokusil Jarůšek, ale vše bylo marné, Oceláři přidali další tři branky. Nepovedené utkání odnesl i Denis Godla, kterého nahradil Honzík, ale ani on na prohře 3:6 nic nezměnil.

Nevyrovnané výsledky

Litvínov má zajímavou bilanci, z posledních sedmi zápasů dokázal čtyři vyhrát. Radost ale kazí zbytečné prohry, Verva nestačila například na Pardubice. Na druhou získala družina Vladimíra Országha cenné body na Spartě.

V posledním utkání Verva padla s Mladou Boleslaví. Hosté vstoupili do zápasu lépe, radoval se Kousal se Zbořilem. V další části hry se probudili domácí, přesně pálil Cibulskis, o několik minut později šikovně tečoval Gerhát. Vypadalo to, že Litvínov dokáže hosty porazit, ale poté přišel nešťastný gól Bernada. Ten zafungoval jako pověstný zlom, Verva se sice snažila, ve formě hrající Jarůšek dokonce trefil tyčku. Na konečných 4:2 upravil Strnad.

Litvínov díky prohře rozšířil svou prapodivnou bilanci. „První třetina byla z naší strany slabá a rozhodla o výsledku,“ hodnotil popravdě Vladimír Országh. „Soupeř si tam vytvořil dvoubrankový náskok,“ pokračoval. „Odehráli jsme solidních čtyřicet minut,“ dodal slovenský trenér. „Byl to vyrovnaný zápas,“ uzavřel.

Litvínov předvedl velmi dobrý výkon, na body to však nestačilo. Z hlediska individuální roviny mohl být spokojený Patrik Demel, který si připsal dvě asistence. „Hokej je týmový sport a my jsme dneska prohráli,“ krotil vášně obránce. „Mám sice dvě asistence, ale na Mladou Boleslav to nestačilo,“ vypověděl upřímně. „Těší mě to, ale pro mě je nejdůležitější obraz hry a týmový výkon,“ uzavřel mladý hokejista v klubové roušce.

V brankovišti prozatím vládne Denis Godla, který odchytal 11 zápasů, během nichž inkasoval 24 branek. Slovenský gólman si připsal i jedno čisté konto. Záda mu kryj český kolega David Honzík, ten dostal šanci ve 4 utkáních a na tzv. shutout ještě čeká.

Třinecká jízda

V týmu Ocelářů vládne úplně jiná nálada, tým má na kontě 14 zápasů a bezkonkurenčně vévodí Extralize. Druhá Plzeň na Třinec sice ztrácí pouhé 2 body, má však odehráno o několik zápasů více. Oceláři padli letos pouze jednou, v prodloužení nestačili na Pardubice. Tehdejší přetahovaná skončila 7:6 pro východočeský klub.

Během 23. kola si Třinec vyšlápl na pražskou Spartu. Celek z hlavního města vstřelil první branku a prázdné tribuny sledovaly, jak Horák překonal Kořenáře. Misky vah se ale rychle převážily, protože na pražskou branku reagoval Marcinko. O minutu později využil přesilovou hru Hrňa a rázem bylo všechno jinak. Sílu Třince potvrdil v závěru třetiny Růžička. Sparta sice vzdorovala, ale na Buchteleho gól odpověděl v oslabení Vrána. Ve třetím dějství na sebe upozornil Kudrna, jenž předvedl gesto fair-play a odvolal odpískaný faul.

„Konečný výsledek mě těší. Nepovedl se nám start a inkasovali jsme z první střely,“ hodnotil vývoj utkání Václav Varaďa. „Průběh utkání byl velmi vyrovnaný, Petr Vrána nás poslal do vedení 4:2 ve chvílích, kdy Sparta hrála velmi slušně,“ okomentoval trefu zkušeného útočníka. „Ve třetí třetině si to kluci pohlídali, hráli nesmírně obětavě,“ dodal na konto třináctého vítězství.

„Vždycky si říkáme, abychom nedostali gól hned ze startu, bohužel se to znovu nepovedlo,“ řekl po zápase střelec třetí branky Petr Vrána. „Je to vždycky trochu jiné utkání,“ popisoval své pocity ex-sparťanský forvard.

Situace mezi třineckými třemi tyčemi je vyrovnaná. Více zápasů má na svém kontě Jakub Štěpánek, zkušený brankář jich odchytal osm, podobně jako litvínovský Godla vybojoval jedno čisté konto. Sedm střetnutí si připsal druhý gólman, Josef Kořenář. Ten aktuálně předvádí povedené výkony.

Tak či tak, Litvínov čeká v pátek velmi těžký soupeř a tuhý boj o body.