Litvínov bude ve svém (vzhledem k jedné předehrávce) již devatenáctém zápase hájit třetí místo v tabulce doma proti Mladé Boleslavi. Hlavně však bude usilovat o další body, které by přiblížily vytčený cíl, účast v play off.

Na pokračování TELH se nekompletní tým začal připravovat po dvoudenním volnu minulý týden ve středu. Nyní se postupně zapojují do tréninku i reprezentanti. Brankář Petrásek odchytal po dlouhé pauze první dvě utkání za Most, kde pomáhali i další hráči.

Vervu na Karjale nyní reprezentovali Hanzl a dodatečně nominovaný Pavelka, z Boleslavi si v Jandačově výběru zahráli původně náhradníci Hyka a Lenc.

Bývalý brankář Boleslavi Jaroslav Hübl pomohl Vervě 18. září právě na ledě Bruslařského klubu ke dvěma bodům po vítězství 4:3 v prodloužení. Zápas rozhodl Robin Hanzl poté, co v nastaveném čase Litvínovští prakticky soupeři nepůjčili puk.

Z posledních vzájemných zápasů byl pozoruhodný ten poslední pod Krušnými horami, 19. února 2016.
V 58. minutě vstřelil Martynek gól na 4:3. Ještě v téže minutě byl ale vyloučen Piroš a tři vteřiny na to také Hübl, ten na 2+2 minuty. Soupeř vyrovnal a po Pavelkově trestu v prodloužení a gólu v přesilovce vyhrál. Litvínovu tak všechny tři drahocenné body doslova protekly mezi prsty.

Dres Středočechů obléká už třetí sezónu někdejší zadák HCVL Matěj Stříteský. Bývalým spoluhráčům vstřelil za tu dobu už čtyři branky, tu poslední v září.

Protihráče Boleslavi bolí srážky s obránci Trončinským (101 kilo), nejproduktivnějším zadákem týmu, nebo Davidem Štichem (106 kg). V útoku vzbuzují respekt klubem uváděné parametry Lukáše Žejdla (193 cm/100 kg) a Tomáše Urbana (202/101).

Verva hrála v říjnu doma pětkrát za třináct dní (získala 12 bodů z 15 možných) a teď nastoupí na Zimním stadiónu Ivana Hlinky včetně reprezentační přestávky poprvé po devatenácti dnech.

Doma tým zatím podlehl jen Zlínu a Chomutovu. Naposledy na Hlinkově stadiónu prohrál 16. září. Od té doby drží mužstvo v Litvínově šňůru neporazitelnosti v délce sedmi zápasů.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
V pátek zamíří HCVL již ke třetímu podzimnímu měření sil s Hradcem Králové.
V neděli pak doma přivítá aktuálního lídra tabulky Kometu Brno. Zápas se vzhledem k TV přenosu hraje od 17:30, ostatní nedělní duely už budou na Hlinkově stadiónu začínat v 15:30.