Tradiční východočeský klub (jen Pardubice, Sparta a Litvínov za posledních 55 let neopustily nejvyšší soutěž) přijede v pátek pod Krušné hory hájit svou pozici v "desítce".
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nasbíral momentálně v tabulce o dva body víc než Litvínov.
V posledním kole zdolal doma brněnskou Kometu 3:2, předtím se mu naopak nedařilo.

Útočníci, Tomášové Nosek se Zohornou, jsou tahouny a lídry týmu. Nasbírali 34 (14+20), respektivě 28 (14 + 14) kanadských bodů.
Trenéři Venera a Říha mladší sázejí nyní na slovenského brankáře Hudáčka. Předchozí důležitý článek kádru Pardubic, gólman Růžička, již řadu týdnů pomáhá v Chomutově, kam byl uvolněn.

Rus Pianov prožil úspěšnou premiéru v novém působišti v neděli, navíc v zápase jednou asistoval. "Je pravděpodobné, že v Litvínově už nasadíme do hry oba nové hráče," uvedl kouč Zdeněk Venera.

Vzájemné zápasy?
Z pohledu Vervy 0:5 a 2:3 v Pardubicích, mezitím 5:1 v Litvínově. Bude do čtvrtice platit Můj dům, můj hrad?

Doplněno, aktualizováno: Verva trénovala v úterý a ve středu bez obránců Jiřího Zemana (zranění v dolní polovině těla) a Petra Kousalíka (nemoc), ale ten už se ve čtvrtek do přípravy zapojil. Někteří hráči dohání tréninkové manko.
Restart středních útočníků po zranění? Robin Hanzl spíše až po víkendu, i když naděje na neděli zůstává... Viktor Hübl, stále nejproduktivnější hráč mužstva, je ve hře i pro nejbližší duel. "O jeho nasazení se rozhodne do pátku, uvidíme podle zdravotního stavu," řekl trenér Radim Rulík. Čtvrtek fakt, že se Hübl na ledě objeví, podpořil... Stejně jako by se již měl do hry vrátit obránce Jiří Gula. Naopak onemocněl Richard Rapáč.

HCVL bude usilovat o jedenáctý zápas v řadě doma s bodovým ziskem. Z předchozích deseti devět vyhrál.

Nezůstávejte doma a podpořte hráče, jde o hodně!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Každý zápas až do konce sezóny bude nyní důležitý, vzhledem k vyrovnanosti tabulky pak řada z nich "šestibodových".
Litvínov teď má na programu dva za sebou - v neděli zamíří pod Ještěd proti Bílým Tygrům Liberec.
Ti mají nyní jen o bod víc (ale také o zápas).

Budou žlutočerní po víkendu v "desítce"?