Týmy v této sezoně odehrály tři vzájemné zápasy. Z hlediska získaných bodů vede Litvínov, protože dokázal zvítězit ve dvou utkáních, Energie slavila jednou. Naposledy se kluby z Podkrušnohoří setkaly na začátku ledna. V bláznivém mači padlo deset branek a tři body si odnesli chemici po výhře 6:4. Sluší se dodat, že Verva prohrávala, úvodní gól totiž padl po 44 vteřinách.

Prohra se ctí

Zní to jako oxymóron, ale Verva v pátek předvedla úctyhodný a ubojovaný výkon, který kazilo jen pár faktů. První je samozřejmě prohra a nulový zisk bodů, druhý se skrývá ve zbytečných vyloučeních, jež často vedou k inkasovaným brankám. V neposlední řadě je to nevyužívání přesilových her, proti Plzni měli chemici k dispozici tři a ani jedna neskončila gólem. Na druhou stranu předvedl tým Vladimíra Országha úctyhodný obrat, Litvínov se ve druhé třetině vrátil do zápasu a byl pro Plzeň rovnocenným soupeřem.

Jako první se gólově prosadil Musil, kterému přihrával Gulaš, do konce první třetiny jásal ještě Pour a utkání zavánělo debaklem. Do druhé třetiny nastoupil odhodlanější Litvínov, pomohla mu určitě branka Lukeše, kterou muselo potvrdit video. Indiáni záhy vstřelili gól, ale Verva reagovala dvěma slepenými zásahy. V závěrečném dějství mohla jít dokonce do vedení, ale nakonec se prosadili domácí. V posledních minutách slavil plzeňský Gulaš a litvínovský Jarůšek.

„Neměli jsme dobrou první třetinu, tam jsem dali domácím hodně času i prostoru a udělali jsme několik fatálních chyb,“ řekl po zápase šéf litvínovské střídačky. „Celý zápas z naší stran se nesl ve znamení spousty našich chyb a proti takovému mužstvu jako je Plzeň se to pak těžko dohání,“ nešetřil kritikou Országh. „Musím hráče pochválit, že hráli až do konce. Pokaždé dokázali odpovědět na plzeňský gól, ale vždy nám něco chybělo a proto odjíždíme s prázdnou,“ vyjádřil pochvalu.

Kdo z černožlutých patří mezi největší hříšníky? Tabulku vede Aaron Irving, u jehož jména svítí 58 trestných minut. V závěsu má Viktora Hübla, který jich má o deset méně. Bronzové místo patří Tomáši Pospíšilovi a Oskarsu Cibulskisovi, oba nasbírali 41 trestných minut. Bez poskvrny není ani Denis Godla, který má čtyři trestné minuty.

Krize?

Úplně jiné problémy řeší v Karlových Varech, tamní Energie má na krku tři prohry v řadě. Ta poslední bolela, protože přišla v zápase s posledním týmem tabulky. Karlovarští museli strávit hořkou a vysokou prohru 1:6, nelichotivý výsledek navázal na porážky se silnějšími kluby. Energie na konci ledna nestačila na Třinec (3:6) a Spartu (2:5). Tým, který patřil k černým koním, si prochází výsledkovou krizí. Křeč přišla v nesprávný čas, protože Energie počítá každý bod, aktuálně jí patří osmá příčka.

Zpět k zápasu s Českými Budějovicemi, Karlovy Vary doufaly, že se na domácím ledě zvednou a získají tři body. Motor však zabral a díky dvěma brankám Zdeňka Doležala vedl po deseti minutách 2:0, naději vykřesal Skuhravý, jenž se prosadil v přesilové hře. To však bylo ze strany domácích všechno. V dalších minutách už řádili hosté, došlo dokonce na střídání brankářů.

„Odehráli jsme špatné utkání ve všech směrech,“ vypověděl po utkání Tomáš Mariška. „Budějovice dnes byly lepší ve všech aspektech hry. Lepší pohyb, byly obětavější, dohrávaly souboje,“ pokračoval trenér. „Nám se dnes nedařilo nic, hra s kotoučem, nehráli jsme ani dobře týmově, byli jsme horším týmem po celé utkání,“ dodal sebekriticky.

Své k tomu dodal i zkušený Jakub Flek. „V některých soubojích nás trápí koncovka, když nás netrápí koncovka, tak propadáme v obraně a na vstřelených pět branek dostaneme sedm,“ řekl útočník po zápase. „Když inkasujeme dvě, tak se nám zas nedaří skórovat. Je to jak na houpačce,“ povzdechl si.

Na trestné minuty vede Václav Skuhravý, který teoreticky proseděl mezi časoměřiči hodinu a šest minut. Druhé místo patří Lukáši Pulpánovi se 44 minutami. Na paty mu šlape Ondřej Beránek, který jich má na svém kontě 40. Zajímavostí je i deset trestných minut brankáře Filipa Novotného, jeden dvouminutový trest má i jeho kolega Patrik Hamrla.