Moravané na Vervu umí, v dosavadní sezoně ovládli všechna vzájemná utkání, a tak Severočechy čeká jasná výzva. Prolomit olomouckou dominanci. Mora v úvodních kolech porazila Litvínov těsně 4:3, poté „kohouti“ zaznamenali dva shodné výsledky. Po obou zápasech svítilo skóre 3:1 pro tým okolo Zbyňka Irgla.

Parádní neděle

Poslední den v týdnu je většinou vnímán negativně. Litvínov ale připravil svým fanouškům povedený dárek. Ve svízelné situaci, kdy je klub namočen do sestupových bojů a cení si každého bodu, chemici zabrali a došlápli si na Vítkovice. Dominanci dokládá statistika pokusů na branku, Verva zaznamenala o 14 střel více než Ridera.

Výrazný výsledek se ale nerodil lehce, na první gól čekali domácí příznivci do 27. minuty. Přesnou střelu rozvlnil síť Michal Moravčík, na jehož trefu navázal Richard Jarůšek. Litvínovský střelec využil chaosu před Dolejšem a dorážel za jeho záda. Bývalý hráč Sparty zažil tříbodový večer, podobně jako jeho parťák Samson Mahbod.

Kanaďan se ve třetí třetině protáhl kolem mantinelu a svižnou ranou překvapil vítkovického gólmana. Druhý zářez přidal na závěr právě Jarůšek, produktivnímu střelci asistoval uzdravený Hedberg s Mahbodem. Pomyslnou třešničkou na dortu se stalo čisté konto, které si připsal slovenský brankář Jaroslav Janus.

Otazník visí nad startem Michala Moravčíka, který v závěru utkání inkasoval ošklivou ránu pukem. Kluziště opustil s bolestivou grimasou.

„Dneska jsme odehráli velmi dobrý zápas,“ řekl na úvod Jindřich Kotrla. „Myslím si, že jsme soupeře celou dobu do ničeho nepustili, vytvořili jsme si šance,“ pokračoval člen realizačního týmu. „Vstoupili jsme do zápasu tak, jak jsme chtěli a dostali jsme soupeře pod tlak. Nepodařilo se nám sice dát gól, ale v té hře jsme pokračovali celý zápas,“ popsal zběžně průběh utkání. „Dneska to bylo zasloužené vítězství a výborný výkon,“ uzavřel pozitivně Kotrla.

„Vyhráli jsme, kluci mají za sebou výborný zápas,“ usmíval se po utkání Jaroslav Janus. Litvínovští se vyvarovali dalšímu výkyvu a i díky tomu berou tři body. „Třetí gól jsem vnímal jako veledůležitý, protože tým zklidnil,“ pravil brankář. „Inkasujeme každý zápas, a tak jsem rád, že ta nula přišla,“ pronesl na závěr pozápasového rozhovoru.

Produktivitě vévodí Richard Jarůšek, nasbíral už 38 bodů. O čtyři zápisy méně má Viktor Hübl, což mu vyneslo druhé místo. Bronz patří zraněnému Jakubu Petružálkovi. Za zmínku také stojí Samson Mahbod, který ve 27 zápasech zaznamenal 22 bodů.

Předkolová Mora

Hanáci mají za sebou úspěšnou sezonu, kterou mohou ještě korunovat úspěchem v play-off. Aktuální sedmá příčka jim zaručuje, že jejich sezona neskončí 52. kolem Extraligy. Aktuálně by olomoučtí změřili síly se Zlínem, kterému patří desáté místo. Situace uprostřed tabulky je rovněž dramatická, protože na Moru tlačí Karlovy Vary, ty mají o dva body méně.

Olomouc porazila svého konkurenta z Hradce Králové. Kohouti vyhráli stejným výsledkem jako Verva, nicméně pocit vítězství byl sladší, jelikož jednoznačná výhra se zrodila na venkovním ledě. V šesté minutě slavil Knotek, který potrestal vyloučení Nedomlela. Stejný hráč pálil přesně i zkraje druhé třetiny, kdy Olomouc vedla už o dvě branky.

V polovině utkání využil Klimkovi nahrávky Nahodil a Mora mířila za důležitým vítězstvím. To v samotném závěru potvrdil Handl. Klíčem úspěchu byla ubráněná oslabení, hosté čelili hradecké přesile čtyřikrát, ale domácí se ani jednou neprosadili.

„Výsledek 4:0 asi plně neodpovídá projevu na hřišti, nicméně my jsme rádi, že to takhle dopadlo a že si Honza Lukáš vychytal nulu,“ hodnotil zápas Zdeněk Moták. „Naše obranná hra stoupala, v první a druhé třetině ještě měli domácí pár šancí, ale ve třetí jsme hráli výborně dozadu, nejen co se týče obranného pásma, ale také útočného a středního,“ dodal konkrétně. „Musím chlapcům poděkovat a zároveň pogratulovat,“ uzavřel hodnocení Moták.

Nejvíce bodů nastřádal Zbyněk Irgl, který se podílel na pětatřiceti gólech. Jeho parťák Lukáš Nahodil má u svého jména cifru 31. Třetí místo patří dvěma hráčům. Lukáš Klimek s Pavlem Musilem nasbírali shodně 25 bodů.