Sestava HC VERVA pro první duely nebude vzhledem ke zraněním úplná, nicméně na bojovné náladě a chuti bodovat to týmu neubere.
"V pátek nás asi u soupeře čeká plný barák a taky dobré plzeňské přesilovky. Měli bysme se proto snažit hrát co nejvíce v pěti," uvedl trenér Vladimír Jeřábek.

Není vyloučeno, že klub v prvních kolech využije služeb hráčů z Ústí, které má zapsané pro možnost startu v Litvínově.
Jedná se o odchovance obránce Zbyňka Skleničku a dalšího zadáka Kamila Černého.
"V pátek v Plzni nám pomůže právě Kamil Černý, který má vyřízen střídavý start. Dál uvidíme podle situace," řekl ing. Robert Kysela, výkonný ředitel klubu.
Kamil Černý, kterému bude v listopadu 27 let, působil v dorosteneckém věku v Táboře a Českých Budějovicích.
V extralize nastupoval v Karlových Varech, v 1. lize za Chomutov, Ústí, Tábor a Most.

Z marodů se nejlépe jevila situace u Jiřího Zemana, kterého trápila záda, nejhůře u Martina Ručinského, který možná do 1. čtvrtiny základní části nezasáhne.

V Plzni by poprvé vedl tým jeho nový kapitán Michal Trávníček, který ale zápolí se zraněním.
"Nechceme opakovat minulou sezónu, uděláme proto všechno," řekl před startem soutěže.

K premiéře v černožlutém dresu může v pátek nastoupit hned šest hráčů: brankář Francouz (Ústí), obránci Posmyk (Kladno) a Zeman (Ústí), útočníci Martynek, Pšurný (ČB) a Slováci Baláž (Zvolen) s Rapáčem (Poprad).

Plzeňský kádr opustilo pět zkušených borců, Modrý, Vykoukal, Kaberle, Vostřák a Andrašovský, zůstaly pilíře Straka a Vlasák. Nechybí tři zámořské akvizice St. Pierre, Johnson a Hollweg.

V minulém ročníku se ani jedno vzájemné utkání Litvínova a Plzně neprodlužovalo a body si oba kluby rozdělily rovnoměrně po výsledcích 1:2, 8:2, 1:4 a 4:1.

V základní části je v sázce pro každý klub 156 bodů.
Prvních šest je k mání už o tomto víkendu!

(Další díl Klubového magazínu najdete ve VERVA TV v pondělí odpoledne)