DHL Superpohár z pohledu litvínovských juniorů úspěšným turnajem nebude. Chemici na výhru čekali až do třetího duelu proti Slavii, následně ale znovu třikrát padli. Naposledy doma vysoko podlehli Karlovým Varům.

Hosté otevřeli skóre ve druhé minutě, necelých pět minut nato srovnal Dan Bartoš. Energie ovšem ještě před koncem první třetiny přidala dalších pět branek a z utkání udělala exhibici. Karlovarská dominance pokračovala i v následujících čtyřiceti minutách, domácí nakonec na Západočechy nestačili v poměru 2:9.

Litvínov tak z šesti utkání pět prohrál a jeho šance na play off se definitivně vypařily. Před týmem jsou poslední dvě utkání této sezony, po duelu se Slavií narazí Kladno.

Nejproduktivnějším hráčem chemiků je se čtyřmi body David Skuhrovec (2+2). Mezi obránci je na tom nejlépe Jakub Kroupa (2+1), brankoviště pokaždé hájil Šimon Zajíček

Ani Slavia ale neprožívá dobrý turnaj, aktuálně se nachází na posledním místě tabulky s jedním bodem. Mužstvo z hlavního města na první výhru čeká, nutno podotknout, že odehrálo o zápas méně.

Červenobílí se ve čtvrtek představili na ledě Kladna. Rytíři vedli od třinácté minuty po gólu Matyáše Šapovaliva, ještě před první sirénou však srovnal Matěj Hasil. Na branku Petra Haška ze druhé třetiny zareagoval v čase 55:53 Jakub Janča, domácí souboj přesto dovedli do zdárného konce. Výhru trefil dvanáct vteřin před koncem Tomáš Urban.

Pražané tak na postup stejně jako Litvínov mohou zapomenout. Po utkání proti Severočechům je ještě čeká Sparta a Karlovy Vary. Několik hráčů ze slávistického kádru má na kontě tři body, nejlepším střelcem je Jaroslav Brož (3+0). V brance se střídají Roman Málek a Petr Pánek