Severočechům to proti bruslařům nejde. V uplynulé sezoně se oba týmy setkaly dvakrát a pokaždé se radovali mladoboleslavští. Nejdříve v 5. kole zvítězili na domácím ledě 5:1, poté potvrdili dominanci a na severu Čechu porazili Vervu 5:2.

Divoký víkend

Fanoušci Vervy si nemohou stěžovat na aktivitu svého celku. Nejdříve klub oznámil prodloužení smlouvy Patricku Kudlovi. Poté nastoupili chemici proti Vítkovicím, v zápase Litvínov takřka vstal z popela. Ve třetí minutě se prosadil hostující Lakatoš, následně přišla černožlutá odpověď. Po gólu zaznamenal Jarůšek s Lukešem.

Na dvě trefy dokázaly Vítkovice ještě reagovat a Schleiss po individuální akci srovnal. Příznivci už se strachovali, že přijde typický litvínovský kolaps. To se nakonec nestalo a Severočeši čtyřikrát slavili gól. Chemici porazili Rideru 6:2 a odlepili se od posledního místa.

„Naše hodnocení je pozitivní, nezlomila nás první inkasovaná branka,“ vyzdvihl úvod Radim Skuhrovec. „Do utkání jsme šli s nějakou vizí hry a musím poděkovat hráčům, že celou dobu hráli, jak jsme si řekli,“ pokračoval. „Poctivě a trpělivě,“ dodal bývalý hráč. „A byli jsme za to odměněni vítězstvím,“ uzavřel tiskovou konferenci Skuhrovec.

Překvapivý informační víkend ale neskončil. Těsně po utkání oznámilo vedení jméno nového kouče. Stal se jím Vladimír Kýhos. Úspěšného kouče nyní čeká těžká práce, vytáhnout Vervu z posledních míst zpět ke světlým zítřkům. „Jsem rád, že jsem tuhle příležitost dostal a mám možnost v klubu, kde jsem s hokejem začínal, ještě něco zažít,“ řekl na začátku svého angažmá Kýhos.

Utkání s velkým počtem gólů zamíchalo také tabulkou produktivity. Jakub Petružálek se dělí s Richardem Jarůškem o první místo, oba mají 17 bodů. Na druhé příčce se nachází Viktor Hübl s 11 zářezy. Bronz patří Martinu Hanzlovi, který se prosadil desetkrát. Mezi beky vládne Tomáš Pavelka, který nastřádal 7 bodů.

Bruslaři na třetí příčce

Málokdo před startem ročníku tipoval, že by se klub z Mladé Boleslavi mohl nacházet v nejvyšších patrech Extraligy. Aktuálně si Středočeši užívají třízápasovou šňůru výher. Naposledy si bruslaři vyšlápli na Karlovy Vary. V nedělním mači oblékli domácí netradiční levandulové dresy na podporu chirurgického oddělení mladoboleslavské nemocnice.

Úvod zápasu vyšel lépe domácím, ti šli po brance Zohorny rychle do vedení. Svého spoluhráče napodobil Skalický a první dějství bruslaři ovládli. Velkou zásluhu na tom měl i dobře chytající Krošelj. Ve druhé části se Energie vzepjala na mírný odpor, branku slavil Raška. Rychlou odpovědí mu byla přesná trefa Zbořila.

V samotném závěru se prosadily oba týmy, nejdříve se mezi spoluhráči tetelil karlovarský Flek. Poté ukázala zuby nová bruslařská posila, Mário Luntner. Bývalý hráč Bánské Bystrice zužitkoval přihrávku zpoza branky a v prvním zápase zaznamenal gól. Ve třetí dvacetiminutovce se ale také stal incident, který rezonoval i dlouho po zápase. Kapitán Skuhravý tvrdě srazil čárového rozhodčího, karlovarský hráč ihned inkasoval trest do konce utkání.

„Nepodařil se nám vstup do druhé třetiny, asi jsme si mysleli, že Vary přejedeme,“ načal hodnocení zápasu Pavel Patera. „Důležité bylo, že jsme hned po jejich gólu odskočili na 3:1, trochu jsme zklidnili,“ pokračoval v líčení utkání. „Rád bych vypíchl i výborný výkon našeho gólmana, který nás podržel, a chytil i samostatný nájezd,“ podotkl neproměněný pokus Poláka. „Jsme rádi za tři body,“ uzavřel.

Produktivitu vede Pavol Skalický, jenž má na svém kontě 22 bodů. S dalekým odstupem na něj hledí Adam Zbořil (15 bodů), Jakub Klepiš a Ondřej Najman (oba shodně 14 zářezů). Defenzivu ovládá Marek Hrbas, který se prosadil už desetkrát.