Od úterý se HC BENZINA Litvínov připravuje na víkendových 120 (130) extraligových minut, které zase o krůček přiblíží vyluštění hokejové tajenky s názvem Deset účastníků play off 2010.

Zraněný útočník Jakub Černý včera absolvoval ve Vysokém nad Jizerou operaci ruky. Proběhla v pořádku, Jakub se cítí dobře a zítra se vrací domů.
Měl radost z předaných vzkazů od fanoušků: "Jsem rád, že na mě myslí a děkuju jim za podporu! Já jim na oplátku vzkazuju, ať kluky podpoří až do konce sezóny a ať dosáhnou společně cíle, kterým je aspoň to desáté místo."
Do 11. února bude mít Jakub dlahu a po vyndání stehů dostane sádru, se kterou už bude moci začít lehce cvičit.

Roman Vopat
pokračuje v rekonvalescenci a čeká na zdravotní pomůcku, která by mu měla usnadnit návrat na led.

V týmu jsou nyní tři noví hráči.
Obránce Marek Černošek ze Sparty absolvoval s týmem úterní trénink. Měl by hrát s číslem čtyři.
Rozhovor s hráčem najdete ve stejnojmenné kapitole i v Klubové TV.

Lotyšský útočník Kaspars Saulietis si z volných čísel vybral "dvacítku". Do Litvínova přicestoval v úterý v podvečer. Působil na první dojem vesele a otevřeně, je na něm znát, že by se v týmu Benziny rád prosadil, když předtím v Minsku v KHL v poslední době nedostával tolik prostoru. Není vyloučeno, že dostane šanci ve druhé formaci.
Kromě Lotyšštiny a angličtiny ovládá i ruštinu o níž říká: "Je to můj druhý jazyk."
Působil také ve WHL, v Regině Pats, shodou okolností stejném klubu, ve kterém hrál první cizinec v litvínovském dresu, Kanaďan Lloyd Pelletier. Toho fanoušci překřtili na Lojzu. Jakou přezdívku vymyslí Kasparsovi?
Jaký umí Kaspars vstřelit gól se můžete podívat na:
A že mu není cizí tvrdost na:

Michal Dragoun byl zpočátku výměnou z Ústí do Litvínova za M. Heinische trochu překvapen, ale nyní se na další extraligovou šanci těší. Útočník se zkušenostmi ze Sparty bude hrát v Litvínově s číslem 88.

Rozhovory s oběma hráči najdete v Klubové TV.