Bezhvězdný tým, nováček, možná i outsider. Deník Sport ho v předsezónním magazínu tipoval na 13. místo.
A přesto nyní současnost mluvila jinak – do pátku sedm výher v řadě! Tak se olomoučtí hráči rozjeli v posledních extraligových kolech.
Až v pátek klopýtli doma s Vítkovicemi (2:3p).

Kucharczyk, Skrbek, Houdek, Vyrůbalík. Olomoucký kádr je sice na jména málo známý, ale zkušení a ostřílení hráči mu nechybí, jmenovali jsme jen třicátníky.

Objevem je zatím slovenský brankář Konrád, do pátku držel úspěšnost zákroků téměř 95 procent! V klubu se mu věnuje někdejší extraligová stálice Jiří Trvaj, kterého pamatujeme kromě Olomouce i z Brna, Znojma nebo Vítkovic.

Nejlepší střelec týmu – Aleš Jergl – dal jen tři branky, v tom je Litvínov díky Hüblovi výrazně vepředu.
S 21 vstřelenými góly není Olomouc příliš produktivní. Za to defenzíva (jen 18 obdržených branek), to je jiné kafe a parádní vizitka týmu trenéra Zdeňka Venery.

Útočníci Marek Laš (zatím dvě branky), Jan Eberle (ten v jediném finálovém zápase, dosud v sezóně zaznamenal čtyři kanadské body) a Jakub Matai (zatím nenastoupil) dříve oblékali litvínovský dres. Matai ten mládežnický, je litvínovským odchovancem. Pak si zahrál i KHL.

Verva si v pátek ulehčeně vydechla - první výhra za tři body od 1. kola! A ještě premiérová venku.
A ještě v derby. A ještě v zápase, kde se týmu dlouho příliš nedařilo. Co brankově začal Hořava, dokončil Hübl. Jedenáct branek za 11 kol, to uměl v Litvínově naposledy Jan Čaloun.

Poctivý a disciplinovaný výkon, hlavně v defenzívě (půl zápasu, od 17. do 48. minuty, se mužstvo nedopustilo ani jednoho faulu, což také pomohlo k obratu ve skóre), vedl k úspěchu.

Potvrdí ho žlutočerní v neděli doma?