Z kabiny domácích

Příprava sice vypadala pohádkově, vstup do extraligy se svěřencům Vladimíra Růžičky absolutně nevyvedl. Po pěti odehraných zápasech získali chemici pouze dva body a náleží jim poslední místo v tabulce. Nejproduktivnějším hráčem litvínovskému celku je Andrej Kudrna, který se už čtyřikrát zapsal na listinu střelců. Na svůj první gól sezony čeká Giorgio Estephan a Patrik Zdráhal, kteří v loňském ročníku patřili mezi tahnuny Litvínova. Pozici jedničky v brankovišti zastává Šimon Zajíček, který odchytal většinu odehraných klání s aktuální úspěšností 91,39 %. Denis Godla odchytal pouze 30 minut proti Českým Budějovicím. Verva inkasovala 17 gólů a pouze osm jich vstřelila. „Naše produktivita je bohužel žalostná a to se poté odráží na psychice týmu,” uvedl po páté porážce v řadě asistent trenéra Karel Mlejnek. Chemici měli delší čas na přípravu, poslední zápas odehráli v úterý s Kladnem. Dvě třetiny tahali domácí za kratší konec, ale v závěrečné dvacetiminutovce zabrali a utkání dospělo do prodloužení, kde bonusový bod získalo Kladno. V loňské sezoně se ale Litvínovu proti Hradci vůbec nedařilo a z 12 bodů vybojovali pouze dva.

Z kabiny hostů

Hradečtí mají nabitý program. V pátek sehráli náročné utkání s Kometou a v neděli zamíří na půdu Litvínova. Tři výhry a tři prohry. Taková je bilance Hradce Králové před nedělním duelem. Lvi mají na kontě devět bodů a náleží jim deváté místo v tabulce. V pátek Hradečtí hostili Kometu z Brna. Jenže domácím se v šedesáti minutách nepodařilo najít recept na brněnského brankáře, a tak si hosté všechny body odvezli. Nejproduktivnějším hráčem Hradce je Nikita Ščerbak, který musel z důvodu vypršení víza se vrátit do Ruska. Se čtyřmi body na kontě je tak nejproduktivnějším hráčem Jakub Lev.