Na kometě - to byl kdysi slavný český film. Projet se Na Kometě, respektivě osedlat si ji na ledě, se bude snažit v neděli Verva.

Trenér Vladimír Kýhos a jeho svěřenci požívají nyní v tabulce klidného náskoku 16 bodů na play off a 9 bodů dokonce na první "šestku".
Vybojovali dosud o 13 bodů víc než Litvínov.

Ve vzájemné bilanci už ale takový rozdíl není, přesněji: na body není žádný.
Černožlutí Brnu doma podlehli 1:4. Tehdy se výsledkově trápili a prohráli osmkrát v řadě. Venku naopak zvítězili 3:2, to už se týmu dařilo.

Jihomoravané dobyli 30. prosince horký led v Hradci Králové a v pátek byly jejich ochozy vyprodány ještě o poznání dříve, než jindy: přijela Sparta!
Zápas byl dramatický, Sparta vedla, Kometa dvakrát vyrovnala. Na třetí gól soupeře už odpovědět nedokázala a prohrála nakonec 2:4.

Litvínov se v podkrušnohorském derby musel v pátek poprvé v sezóně obejít bez prvního centra Viktora Hübla. Chyběli hned tři střední útočníci a to už je značný zásah do sestavy.
Naopak do hry se po 11 zápasech vrátil František Lukeš a po pauze poprvé naskočil také Jiří Šlégr. Šanci dostal i Richard Rapáč.
Mimo jsou stále Gula a Hanzl, mezi náhradníky trénuje Piroš. Po vypršení trestu už může v neděli naskočit Jánský, do Budějovic se vrací Skuhravý (do HCVL má střídavý start až do 30. 4. 2014). Ve složení jednotlivých formací pravděpodobně dojde ke změnám.

Pod trenéry Rulíkem a Hořavou utrpěl tým v pátek v devatenáctém zápase teprve čtvrtou porážku v základní hrací době. Všechny byly jen o gól, třikrát 2:3 a jednou 1:2.

Nedělní duel začne gratulací klubu kapitánovi Michalu Trávníčkovi k jeho 700. utkání za Litvínov v nejvyšší soutěži. Odehrál je v Praze 30. prosince.
První přestávku divákům po úpravě ledu zpestří vystoupení mladičké krasobruslařky Viktorie Hüblové, dcery útočníka HC VERVA.

Ve Varech v pátek tým pokračoval v tradici posledních kol, kdy vyhrává doma a prohrává venku.
Kdyby ji udržel až do konce základní části, respektivě případné bodové ztráty doma kompenzoval zisky venku, získal by po 52. kole 76 bodů a zahrál by si play off. To je fakt, blížící se na základě matematické zkušenosti z posledních let téměř jistotě.

Nikdo z fanoušků by v neděli neměl zůstat doma, jde o hodně!