„V první třetině jsme byli lepší, jen jsme pokazili naší přesilovku a dostali úplně zbytečné dva góly. Potom jsme se ale semkli, druhou třetinu odehráli docela dobře a srovnali jsme na 2:2. Myslím si, že ve třetí třetině jsme už byli lepší a zasloužili jsme si dnes vyhrát,“ hodnotil litvínovský útočník vývoj zápasu ihned po utkání.

Pro Svobodu to byl opravdu vydařený zápas, nejprve otevřel skóre utkání v 5. minutě z mezikruží, poté skóre naopak uzavřel minutu a půl před koncem střelou do odkryté klece.

„Moje góly byla práce celé lajny. V první situaci jsem to dostal na střed do jízdy, v situaci jeden na jednoho jsem udělal kličku a z té jsem vystřelil, ale velkou práci tam odvedl Látoš (Martin Látal, pozn. redakce), který mi to hodil přesně a pak už to bylo jednoduché. U druhého gólu to byla opět týmová práce, Filip Helt mi to nahrál do prázdné, takže i potom už to bylo lehké,chválil své spoluhráče Svoboda.

Litvínov měl také nepříjemnou čtrnáctidenní pauzu, navzdory tomu však postupuje dál. „Nikdo nic nechce vypustit, makáme na trénincích i v zápasech. Po čtrnáctidenní pauze jsme zabrali, je tu velká konkurence, zkouší se noví hráči. Náš přístup se nám odvděčil a postupujeme do čtvrtfinále. Zítra je však další zápas a my chceme zabojovat, abychom vyhráli,dodal mladý útočník.