Mládí vpřed!

Heslo, které razí prozatímní kouč Šlégr, tým opravdu naplňuje. V průběhu play out na sebe natáhl hodně pozornosti Jan Myšák, ale nezapomeňme také na nové tváře v litvínovském dresu.

O kom by zcela jistě měla být řeč, je Přemysl Svoboda. Útočník, který se prosadil v juniorce a později si pomalu našel cestu do dospělého hokeje. Několik zápasů si také odbyl v nedalekých Litoměřicích. V průběhu play out chtěl jeho kvality otestovat litvínovský kouč a tento tah se mu záhy oplatil. Svoboda zaznamenal tři branky a na dalších dvou se podílel.

Dalším zajímavým jménem je David Drašar, který se premiérově trefil v utkání proti Chomutovu. Body zaznamenali také mladící Filip Jícha a Martin Havelka. Oba jmenovaní však patřili k týmu i před play out, ale až ve skupině o udržení dostali více prostoru.

Utkání v Karlových Varech přineslo zajímavou přestřelku. Verva díky brankám Jíchy a Svobody vedla už 2:0, ale Energie díky své bojovnosti dotáhla utkání až do prodloužení. V něm se prosadil litvínovský matador František Lukeš. Zápas skončil 5:4 pro Litvínov a Severočeši tak odčinil prohru, kterou od Varů utržili v předešlém kole.

„Zkoušíme mladé hráče, jako jsou Svoboda nebo Myšák. Ti opět odehráli velice kvalitní utkání a potvrdili, že si vážně říkají o dres v A-mužstvu,“ hodnotil pozitivně Šlégr. „Mohli jsme zápas vyhrát i v normální hrací době,“ komentoval vývoj utkání kouč.

V předposledním zápase narazila Verva na trápící se Dynamo. První slovo řekl Litvínov, když se prosadil už v 6. minutě Hanzl. Spoluhráče napodobil Jakub Petružálek a dvakrát Myšák, Severočeši vedli po dvou třetinách už 4:0. Nicméně Pardubice se dokázaly v posledním dějství dvakrát prosadit, Litvínov pouze jednou zareagoval, i přesto Verva vyhrála 5:2.

„Tyhle zápasy, kdy o nic nejde, nejsou ani pro jedno mužstvo jednoduché. Na druhou stranu jsme rádi, že můžeme využít mladší hráče,“ zdůraznil opět svůj záměr Šlégr. „Jeví se nám velice dobře, hlavně Myšák a Svoboda. Myšák dneska vede bodování play out, což je v 16 letech fantastické,“ komentoval výkony obou mladíků kouč.

Chomutov míří do baráže

Toto tvrzení se zcela jistou platností potvrdilo ve 4. kole play out. Domácí Chomutov narazil na poslední Pardubice a pokud si chtěl zachovat alespoň teoretickou šanci na záchranu, musel vyhrát. To se bohužel nestalo a Piráti zamířili do baráže.

Dynamu, které už prakticky nemá co ztratit, vyšel vstup do utkání. Během dvou minut se prosadil nejdříve Machala a poté Perret. Šanci vykřesal Raška, ale na jeho trefu přišla rychlá odpověď v podobě druhého gólu Machaly. Branka padla také ve třetí třetině, když se v samém závěru prosadil Kloz a pečetil tak pardubickou výhru 4:1.

„Přistoupili jsme k utkání, jako když se nic neděje,“ začal hodnocení Vladimír Růžička. „Pardubice byly rychlejší, hrály poměrně dobře, přehrávaly nás a daly nám dva góly,“ pokračoval. „Kdyby nezachytal brankář, dostali jsme deset gólů. Soupeř zaslouženě vyhrál,“ vyzdvihl kvality brankáře a uzavřel pozápasovou konferenci Růžička.

Další zápas proti Karlovým Varům ovlivnily podmínky mimo hřiště. Základní kádr se díky středečnímu obědu potýkal se střevními potíži, a tak trenér Růžička musel postavit hráče širšího týmu a také juniory.

V posledním domácím zápase narazili Piráti na karlovarskou Energii. Fanoušci se branky dočkali až ve druhé třetině, kdy se prosadil Raška. Ve třetím dějství se opět trefil chomutovský Raška a Piráti směřovali za vítězstvím. Proti tomu se ohradil Šik, jenž díky dvěma zářezům poslal utkání do prodloužení. Ani v další časti branka nepadla, a tak se rozjela nájezdová loterie. Rozhodující penaltu měl na svědomí Kryštof Ouřada, který rovněž zařídil výhru 3:2 pro Chomutov.

„Jsem rád, že naši junioři, kteří nastoupili, si s tím dobře poradili,“ začal pozápasovou konferenci Růžička. „Vynikající výkon předvedl Dominik Pavlát v bráně, což se odrazilo i na výsledku,“ pokračoval se slovy chvály trenér. „Vary měly zkušenější hráče, takže o to více, si výhry po nájezdech vážíme,“ uzavřel.

Piráti se o extraligový hokej poperou v baráži s Pardubicemi, Českými Budějovicemi a Kladnem.

Nedělní utkání začíná v 15:30.