Orli působili od roku 1999 do roku 2009 v extralize. Poslední rok mezi českou elitou je vedl Radim Rulík. V roce 2006 dosáhlo Znojmo v ELH největšího úspěchu, když obsadilo třetí místo. To pro změnu mužstvo koučoval Miloslav Hořava…

Po prodeji licence Kometě Brno hráli Orli dva roky první ligu. Od ročníku 2011/12 začali i vzhledem k příhodné geografické poloze působit ve společné soutěži s osmi rakouskými týmy a po jednom ze Slovinska, Maďarska, Itálie a Česka. Jako premiérový tým z ČR tak hráli jinou soutěž než domácí.

A v EBEL lize (Erste Bank Eishockey) si nevedou špatně. V základní části obsadili dvakrát sedmé a naposledy čtvrté místo. Jarní neúspěch ve čtvrtfinále play off tak mrzel dvojnásob, Linz měl být k poražení a bránou k semifinále. Mistrem se stalo Bolzano.
V týmu OZ působí útočník Pavel Rosa a na hostování také litvínovský brankář a odchovanec Brna Patrik Nechvátal. Fandové žlutočerných si možná rovněž vzpomenou na Romana Tomase.

Výsledky svěřenců kouče Dočekala v přípravě: doma s Jihlavou remíza 2:2, s Pardubicemi porážka 3:5, s Chabarovskem vítězství 4:2, v Jihlavě plichta 1:1 (ve všech zápasech chytal Patrik Nechvátal). Dále s Kladnem 3:2, v Mladé Boleslavi 0:2, doma s Boleslaví 5:7, na Kladně 1:3 a doma s Hradcem 6:3. To týmu skvostně – poměrem 4:0 – vyšla druhá třetina. Pavel Rosa si zatím připsal jen jednu asistenci.
Také pro Znojmo bude zápas generálkou na mistrovskou část sezóny, do které vstoupí 12. září doma proti Vídni.

Poslední duel hráli Orli v sestavě: Cikánek – Grof, Bořuta, Pavlikovský, Štach, Nemčík, Sova – Číp, Bartoš, Fiala, Tomas, Rosa, Pucher, Havlík, Novák, Šeda, Abdul, Podešva, Lattner.

V extraligovém play off Litvínov na Znojmo nikdy nenarazil. Nejvýznamnějším vzájemným zápasem tak asi bylo finále Tipsport Hockey Cupu v roce 2002, které tým kapitána Petra Klímy vyhrál doma 3:2 brankou Lukáše Říhy v prodloužení a získal pohár. V kádru už tehdy byli Šlégr, Ručinský, V. Hübl, Trávníček, Sklenička.

Několik hráčů Vervy má na kontě v přípravě sedm kanadských bodů - kdo zaútočí na prvenství?
A kdo bude letním králem střelců - Jánský (zatím 5 gólů), Hübl (4), či ještě zaútočí někdo třetí?
I na to dá odpověď čtvrteční zápas, ke kterému HCVL nastoupí po sérii tří jednobrankových porážek.

Připomínáme, že utkání začíná již v 17:00.

Doplněno: Sestava HCVL proti Znojmu by měla být: Francouz (Soukup) - Kubát, Gula - Sklenička, Pavlík - Chaloupka, Pavelka - Zeman, Šlégr - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík.