Povzbudí černožluté další výhra v derby?

Základní část české nejvyšší soutěže spěje do své finální fáze a Verva bude chtít do vyřazovacích bojů vstoupit v co nejlepší pozici. Severočeši v tabulce stále okupují desáté místo před Vítkovicemi, na devátou Kometu pak ztrácí jediný bod.

Další dva bodíky přidal tým kapitána Viktora Hübla do tabulky v neděli. Podkrušnohorské derby proti Karlovým Varům se vyvíjelo lépe pro domácí Litvínov, který na začátku druhé třetiny vedl po gólech Richarda Jarůška a Jana Ščotky.

Jenže hosté klání nezabalili a necelých devět minut před koncem se jim podařilo srovnat. Vítěze nakonec muselo určit až prodloužení, v němž chemikům druhý bod přisoudil jejich nejlepší střelec Jarůšek.

„Dobrý zápas z obou stran, měl tempo. Měli jsme dobrý začátek a první polovinu zápasu, vedli jsme 2:0 a měli jsme tam ještě další šance. Soupeř byl velmi nebezpečný, hrozil z protiútoků, chodil do brejkových situací. V závěru nás trochu zatlačil,“ zhodnotil utkání trenér Országh.

Obránce Ščotku mrzelo, že mužstvo nedokázalo bodovat naplno. „To jsou ty naše pětiminutové výpadky, které bohužel míváme. Tyto momenty potom otočí zápas na stranu soupeře a my si vedení necháme utéct, to se nesmí stávat,“ řekl k remízovému výsledku.

Nejproduktivnějším hráčem Litívnova je Viktor Hübl (10+18), za ním se v produktivitě nachází Tomáš Pospíšil (9+17). Z obránců vyniká Jan Ščotka (5+12) a mezi třemi tyčemi dostává nejvíc prostoru Denis Godla.

Bruslaři se účastní závodu o čtyřku

Mladá Boleslav aktuálně bojuje o přímý postup do play off, v tabulce jí patří třetí příčka. Jen o bod pozadu jsou ale Liberec s Plzní, přičemž jeden ze zmíněných bude muset do předkola.

Středočeši v neděli narazili právě na Bílé Tygry, derby slibovalo atraktivní podívanou. Jenže diváci u streamů se moc branek nedočkali: po šedesáti minutách v Boleslavi panoval stav 1:1. Až v prodloužení rozhodl o vítězství hostujícího Liberce jeho kapitán Petr Jelínek.

„Viděli jsme bojovné utkání. V první třetině byl Liberec trochu živější, podle mě bylo znát, že měl o den delší odpočinek než my. Po přestávce se hra srovnala, ve třetí třetině šel soupeř do vedení po gólu v přesilovce. Jsme moc rádi, že i my jsme ji dokázali využít a dostali se zpátky do zápasu,“ prohlásil k utkání boleslavský kouč Radim Rulík.

„Výsledek odpovídá naší hře, Liberec bere dva body, my jenom jeden. Od začátku byli lepší. Kdybychom po první třetině prohrávali 0:3, tak se nemůžeme ničemu divit, ale Růža nás tam podržel,“ přidal se obránce David Bernad.

Bruslaři po střetnutí s Litvínovem postupně vyzvou Plzeň, Zlín a Vítkovice. Proklouznou přímo do čtvrtfinále play off?

Záležet bude taky na výkonech Davida Šťastného (21+21), jenž je lídrem boleslavské produktivity. Zadní řady diriguje Martin Ševc (4+19), v brance má přednost Jan Růžička

Sestavy z posledního kola

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), Irving, Ščotka, D. Zeman – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Látal, Gerhát, Zygmunt – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – Helt, Žejdl, L. Stehlík.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Allen, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Moravec, Šidlík, Vacík – Kotala, A. Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.