Dvě tříbrankové porážky z podzimu zvyšují motivaci černožlutých barev pro třetí měření sil s Oceláři v této sezóně (1:4 a 3:6).
Verva si v závěru roku polepšila dvěma domácími výhrami a ráda by v novoroční premiéře přidala třetí v řadě.

Pozor na Růžičkovu přesilovkovou parketu! Martin Růžička prodlužuje ve Slezsku slávu příjmení svého jmenovce Vladimíra (nyní v Praze) a z místa u tyčky vstřelil letos v početních výhodách pěkných pár branek. Extraligovým střelcům kraluje suverénně, pokořil už třetí desítku vstřelených gólů a totéž u asistencí, takže zaokrouhlil svou bilanci na úctyhodných 30+30.

Ofenzívní sílu mistra z roku 2011 ještě posílil forvard Jiří Hudler. Někdejší talentovaný mladíček ze vsetínského dresu rozvinul svou kariéru v NHL. V extralize před pár dny přestál zranění, kdy ho nebezpečně zasáhla brusle protihráče na hlavě. Odehrál zatím čtyři zápasy a červenobílým se vyplácí: stihnul v nich 3 branky a 2 asistence.

Doma je Třinec k nepřekonání, nejlepší ze čtrnáctky týmů nejvyšší soutěže. Z devatenácti utkání 15 vyhrál a před svým hledištěm nastřílel 84 branek, o dost víc, než druhý v pořadí.

V brance kromě osvědčeného Slováka Hamerlíka dostal letos dostatek příležitostí i Šimon Hrubec.
V útoku je stále platným hráčem jeden z extraligových čtyřicátníků Jan Peterek, po Růžičkovi se nejvíc daří Bonkovi a Květoňovi.

V pátek Třinec přetlačil Zlín (3:2), zatímco Litvínov ztratil slibně rozehraný duel s pražskou Spartou (3:6). Po nájezdu protihráče nedohrál zápas Pavel Francouz. Důkladné vyšetření, které absolvoval ještě v Praze, naštěstí žádné vážnější zranění neprokázalo, jen zhmoždění. Jeho absence by proto neměla být dlouhodobější.

Nedělní zápas má televizní začátek (18:15), ale vysílán přímým přenosem bude až cca od 18:50 hodin, po skončení přenosu ze závodu Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích.

Litvínov s Třincem včetně posledních dvou duelů čtvrtfinálové série play off 2011 prohrál sedm z posledních osmi zápasů.
Zruší v neděli třineckou kletbu?

(Michal Trávníček, jako na archivním snímu, Vervě v neděli pro zranění pomoci nemůže. K dispozici stále není ani obránce Marek Posmyk)