V prodloužení v Brně a na nájezdy doma zdolal letos Litvínov posledního finalistu a to se při zápase na Moravě musel vyrovnávat i s tak kuriózní situací, jakou byla inkasovaná branka poté, co nebyl vyloučený hráč včas vpuštěn do hry (!). Domácí tehdy v neoprávněně prodloužené přesilovce pět na tři vstřelili gól na 1:3 a začali se vracet do zápasu.

Ten rozehráli černožlutí fantasticky, už po 103 vteřinách vedli 2:0 a ve 13. minutě 3:0. V závěru utkání Kometa vyrovnala na 3:3 při přesilovce umocněné ještě power play, vzápětí byl v samostatném nájezdu atakován Hübl, ale nepískalo se ani trestné střílení ani faul. Tohle si hokejisté obvykle pamatují a přidává to na náboji středeční odvety.
Prodloužení v Brně rozhodl pro Litvínov Pšurný, nájezdy v prvním utkání v Litvínově zase Hanzl.

Kometa po reprezentační přestávce podlehla ve Zlíně 3:6, i když ještě ve třetí třetině vedla 3:2.
V pátek zapsala bod za domácí porážku s Českými Budějovicemi.

Trenér Venera se stříbrnou pozicí na jaře 2012 zapsal nesmazatelně do srdcí fanoušků, kteří jsou suverénními českými rekordmany ve vyprodávání svého stadiónu.
"7200 diváků, vyprodáno," zní pravidelně v éteru při domácích zápasech modrobílých. Mají hlad zopakovat poslední úspěch.

Verva si pro živou vodu dojela na lázeňskou kolonádu do Karlových Varů. I proto se slušná návštěva očekává i v Litvínově.
Den před utkáním netrénovali Marek Posmyk a Michal Trávníček, počítá se s prvním startem Kamila Piroše. Hráč se zkušenostmi z NHL, reprezentace a řady evropských lig se v extraligovém utkání v litvínovském dresu představí po 11 letech.
Předprodej startuje v úterý ráno v pokladně ZS Ivana Hlinky.

V neděli čeká poslední domácí vystoupení v roce 2012 proti Bílým Tygrům.