Dorostenci po krátké sérii neúspěchů konečně dokázali zvítězit. Nejprve přišel domácí zápas proti Karlovým Varům (1:5), ve kterém se Chemikům nedařilo v koncovce. Po něm přišla vcelku očekávaná výhra proti outsiderovi. Proti Hvězdě Praha se jako první prosadil Iljuk. Minutu po něm dostal puk za Slukova záda i Krocker, kterému, stejně jako Iljukovi, nahrával Dej. Dej si připsal bod i u poslední branky svého týmu, když z mezikruží rychle nasměroval kotouč na hůl Šprynara. Novic v litvínovské sestavě nezaváhal a využil nabídnuté šance. Ešler už pomýšlel na udržení čistého konta, o to ho ale připravil přesnou ranou Borodenko, který pouze kosmeticky upravil stav zápasu.

PZ Kladno schytalo v Chomutově pořádný debakl. Za Liemannova záda propadlo celkem osm chomutovských střel. Za Malantem skončily pouze dva pokusy kladenského celku, který si tím pádem odvážel vysokou porážku. Ne tak devastující scénář, ale se stejný výsledek, a to nula bodů do tabulky, přinesl zápas proti Kobře Praha. V něm každá třetina přinesla jednu branku. O tu první se postaral až v 16. minutě Cihelka. Chvíli po polovině zápasu zápasu srovnal Král a o vítězství pražského celku rozhodl ve třetí periodě a ve vlastním oslabení Nápravník.

Oba celky se již v letošní sezoně jednou potkali, a to na ledě Litvínova. Domácí byli již od začátku akčnější. To potvrdil dorážející Slavík. Na jeho branku o pár minut později navázal další dorážkou Adámek. Druhá část branku nepřinesla, tak se střelci činili až v té třetí. Tu parádní střelou pod víko odstartoval Kadár. Na další gól se čekalo se dlouhých deset minut. Čekání  ukončil kladenský útočník Cihelka. Hosté poté pustili Severočechy k další přesilovce, kterou po dorážce využil Brouček.

"Dnes je jediné pozitivní to, že jsme vyhráli. Jinak se nám zápas vůbec nelíbil. Neproměňujeme šance. Nemůžeme hrát s tím přístupem, že máme v hlavách to, že je to o něco slabší soupeř. Musíme se naučit hrát pořád stejně, bojovat od začátku do konce a nečekat, že se soupeř porazí sám. Vítězství berme, super 3 body, ale výkon nebyl ideální," řekl i přes výhru trenér Tvrzník.

V závodě o titul nejlepšího hráče sezony se pořadí neměnilo. Dvacetibodový Jan Vopat (7+13) je stále na prvním místě mezi střelci i nahrávači. Druhý Dominik Brouček má na svém kontě stejně branek jako Vopat, ale zaostává v asistencích, kterých má osm.

Nejlepší statistiky mezi brankáři má po dvou odchytaných zápasech Josef Ešler. Průměrně obdržel 0,50 gólu za zápas a jeho úspěšnost zákroků je na 97,44%.