A-tým 17.01.2012
Autor: Redakce

Podkrušnohorské derby v úterý: bývalí trenérští kolegové proti sobě (doplněno)

Jiří Kučera a Vladimír Kýhos spolu letos vedli Vervu Litvínov až do 26. kola, první byl asistentem druhého. V úterý se postaví na střídačkách se svými týmy proti sobě. Litvínov je jedenáctý, jen o skóre za Brnem (vzájemné zápasy má nyní lepší v poměru 5:4), Energie Karlovy Vary poslední, ale ztrácí ještě ne propastných devět bodů. Zaútočí Litvínov na desítku? ...

Jiří Kučera a Vladimír Kýhos spolu v této sezóně vedli Vervu Litvínov až do 26. kola, první byl asistentem druhého. V úterý se postaví na střídačkách se svými týmy proti sobě. Litvínov je jedenáctý, jen o skóre za Brnem (vzájemné zápasy má nyní Verva lepší v bodovém poměru 5:4), Energie Karlovy Vary je po 39. kole poslední, ale ztrácí ještě ne propastných devět bodů. Zaútočí Litvínov na desítku?

Vladimír Kýhos převzal zelenožlutý tým z lázeňského města na přelomu roku 2011 a 2012 a dvakrát s ním vyhrál. Poslední tři kola ale Energie nebodovala, naposledy musela přepustit třináctou příčku Mladé Boleslavi po porážce na jejím ledě 2:4.

Litvínov je v trochu jiné situaci, po čtyřech porážkách naopak poprvé vyhrál, za dva body nad Pardubicemi. "Šestiboďákem" úterní zápas určitě označit můžeme.
4:3p, 2:6, 5:2. Tedy aktivní bilanci 5:4 na body má Litvínov i s Karlovými Vary.

Do černožluté sestavy se vrátil Viktor Hübl, první branku po svém návratu z Finska zaznamenal Jakub Černý.
Otazník je nad startem Petra Fraňka, který chyběl už v neděli. Jeho zranění se nejeví jako dlouhodobé. (Klub v současné době podrobnosti ke zraněním nezveřejňuje).
Trénuje již Jan Bojer, mimo zůstávají zranění Marek Černošek a František Lukeš, který absolvuje rehabilitační program. Pro zranění nebude dnes k dispozici Ján Brejčák, šanci dostane junior Havelka.
Kdyby nebyl k dispozici Petr Franěk, bude krýt záda Martinu Volkemu opět Patrik Nechvátal, který neodjel s juniory k dohrávanému zápasu do Vítkovic (hraje se také v úterý).

Trenér Jiří Kučera, který trochu zápasí s nachlazením, se nejprve ohlédl za minulým utkáním: "Podstatné je, že jsme vyhráli a konečně také víckrát skórovali. Návrat Viktora Hübla do sestavy jsme určitě uvítali. Pomohl v přesilovkách a na ledě hodně chtěl, to bylo vidět. Škoda, že se neprosadil brankově, ale do šancí se dostával," hodnotil.

Směrem k úternímu duelu uvedl: "Chyb v defenzívě se musíme vyvarovat. Řekneme si, že budeme stále tři vzadu a pak nám jeden hráč Pardubic jede do třech a projde. Vary nejsou od nás v tabulce daleko, je to zápas o šest bodů," uzavřel kouč.

Bodování soupeře kraluje dvojice Pech (31) a Kumstát (30). V brance dostával v poslední době před Mensatorem více příležitostí zkušený Dušan Salfický. Sedm zápasů za Vary letos odehrál i litvínovský odchovanec Jindřich Kotrla.

Zápasy - Junioři včera

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.
Více >
Zápasy - Dorost včera

Nejtěsnější možný výsledek! Dorost podlehl Vítkovicím 0:1

L i t v í n o v - Typicky fotbalovým výsledkem dopadl dnešní zápas dorostu proti Vítkovicím. O vítězi rozhodl v první třetině z přesilové hry Vřeský. Litvínovu se nepovedlo využít ani jednu z pěti přesilových her, které mu vítkovičtí darovali. Na obou stranách předvedli skvělý výkon brankáři.
Více >
Žáci včera

DEVÍTKA: Další demolice Ústí a první klopýtnutí

Litvínovská devátá třída se pomalu blíží k závěru své skupiny a my vám po dalších dvou zápasech přinášíme mládežnický přehled. Černožlutí si minulý týden jasně poradili s ústeckým Slovanem, tento víkend ale přišla první porážka na půdě Kladna. Nutno podotknout, že chemici jsou stále s velkým náskokem na čele tabulky.
Více >
×
Dnes v 15:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Energie Karlovy Vary