Už sedmkrát v řadě žlutočerné barvy doma nad Spartou slavily vítězství. 3:2sn, 6:3, 5:3, 3:2sn, 3:1, 5:1 a 3:2 - takové byly poslední výsledky.
Sparta tedy z možných 21 bodů na litvínovském ledě získala pouze dva.

Venku to bylo jiné, z posledních deseti zápasů v Praze uspěla Verva třikrát.

Osmé domácí vítězství v řadě teď v pátek by bylo pro Litvínov obzvlášť cenné, protože tým čeká na tříbodovou výhru už pomyslnou celou jednu čtvrtinu základní části, třináct zápasů (dvanáct utkání od 5. do 16. kola, plus dohrávané 4. kolo).
A hlavně bojuje o opuštění chvostu tabulky.

V úterní předehrávce 18. kola Sparta nestačila na Plzeň. Nevstřelila jí ani jeden gól a tak doma prohrála (0:2).
Klub se rozloučil s letošním novým hráčem v kádru Petrem Zámorským.

Sparta naposledy nastoupila v sestavě: Aittokallio (21. Honzík) – Pavelka, Dvořák, Kalina, Mikuš, Piskáček, Švrček, Nedomlel – Forman, Pech, Smejkal – Kudrna, Vrána, Uher – Říčka, Klimek, Reichenberg – Kumstát, Rousek, Saponari.

V prvním vzájemném zápase v Praze, který se hrál kvůli přeložení až 10. října, Litvínov podlehl 1:3. Jeho výkon ve druhé polovině utkání byl ale nadějný. Sparťanský gólman Honzík měl téměř dvakrát tolik práce než jeho protějšek. Střelecký efekt však HCVL před sedmnácti dny scházel.

Poprvé se na litvínovském ledě představí v jiném než žlutočerném dresu obránce Tomáš Pavelka. Ve Spartě je aktuálně nejproduktivnějším obráncem (3+4).

Dostane v pátek v brance Sparty znovu šanci Fin Aittokallio, který byl v úterý po první třetině střídán?

Litvínov bodoval v posledních čtyřech domácích zápasech a rád by také navázal na svůj zatím asi nejlepší výsledek v soutěži, dvoubodovou nedělní výhru v Hradci Králové.