Poslední hrací víkend zajížděli svěřenci trenéra Mrázka na východ, kde se utkali s Třincem a Vítkovicemi. V obou utkáních padlo celkem deset branek a rozhodovat musely až nájezdy. Litvínov tak po jedné úspěšné a neúspěšné loterii získal tři body.

V Ostravě chemici nezačali šťastně, už po osmi minutách ztráceli dvě branky. Ještě před první sirénou však srovnali a na startu druhé periody dokonali obrat. To stejné se však povedlo Vítkovicím, rozhodnout tak mělo poslední dějství. V tom oba celky přidaly po jedné brance a po bezgólovém prodloužení došlo na nájezdy, v nichž měli více štěstí domácí.

Dva zásahy si v duelu připsal Daniel Jouza, který tak v posledních čtyřech zápasech nasázel čtyři góly. Brankář Zajíček zaznamenal 47 přesných zásahů.

Bodování severočeského týmu vede Přemysl Svoboda (3+8). Na druhém místě je nejlepší střelec Lukáš Stehlík (6+4), první trojici uzavírá David Jindra (5+4).

Rytíři mají na svém kontě o pouhé dva body méně než černožlutí, odehráli ale o zápas méně. Před pauzou sehráli dva zápasy na domácím ledě, kde se postavili Zlínu a Oloumouci. A stejně jako Severočeši si získali tři body.

V klání proti Olomouci si Středočeši uzmuli vedení hned v první třetině, Hanáci museli celkem třikrát dotahovat. Rozhodující branka padla deset minut před koncem, zasloužil se o ní Rosecký, který zaznamenal dohromady tři body.

Nejproduktivnějším hráčem Kladna je Petr Hašek (7+6), na záda mu dýchá Filip Šimek (4+6). Jedničkou v brankovišti je Luboš Novotný

Motor je na tom ze zmiňovaných tři týmů mančaftů bodově nejhůře. V tabulce mu patří až šestnáctá příčka, na osmý Litvínov ztrácí osm bodů. Stejně jako Kladno se Jihočeši před dvěma týdny utkali se Zlínem a Olomoucí.

Hosté ze Zlína šli do vedení v prvních dvaceti minutách, na začátku prostřední periody snížil Silný. To však bylo ze strany Českých Budějovic vše, Berani se ve třetí třetině trefili ještě dvakrát a po zásluze zvítězili 1:4.

„Dnešní utkání se mi hodnotí velmi těžko. Z naší strany to byla velká bída. V první polovině utkání byli vidět tak tři hráči. Zbytek nic moc. A na konci, kdy jsme prohrávali o dva góly, také bylo vidět na velmi málo hráčích, že s tím chtějí ještě něco udělat,“ zhodnotil duel trenér Jiří Hanzal.

Českobudějovickému bodování kraluje Jakub Čížek (5+6), v závěsu je Aleš Řezáč (5+3). Převážnou většinu utkání odchytal Marek Dvořák