A-tým 12.03.2018
Autor: Redakce

Po 55. kole

Domácí víkendové zápasy o umístění přinesly Vervě čtyři body. Jeden za remízu s Mladou Boleslaví po základní hrací době (porážka 2:3 v prodloužení) a tři body za výhru nad Jihlavou v šedesáti minutách a s čistým kontem (2:0).
O nedělní „nulu“ se podělili oba litvínovští brankáři, protože lehce zraněného Michaela Petráska vystřídal po první třetině Pavel Kantor.

Výhra za tři body po tak dlouhé době (první od 28. prosince, doma dokonce první od 19. listopadu) přinesla úlevu, povzbuzení i trochu toho sebevědomí. Pozitivním byl rovněž návrat do sestavy obránce Sørvika, oceněného v minulých dnech městem Litvínov za reprezentaci na olympiádě.

Výhra Vervy 2:0 také spoluzpůsobila, že tajenka skupiny o umístění (11. - 14.) v její polovině ještě není zcela rozluštěna.
Vítězstvím v Chomutově se už zachránila Mladá Boleslav.
Jihlavě ještě teoretická naděje zbývá, tři kola před koncem ztrácí na Chomutov devět bodů. Může se zachránit, když vyhraje všechny tři zápasy a Piráti všechny prohrají. Pak by ještě Dukla utekla baráži.

O něco reálnější je pro Litvínov možnost opustit poslední příčku. Na Jihlavu v neděli žlutočerní stáhli ztrátu ze sedmi na čtyři body a mají před sebou páteční odvetu na Vysočině. Kdyby i v ní uspěli, měli by poslední dvě kola (v neděli doma Chomutov, v pátek 23. března v Mladé Boleslavi) na zlikvidování jednobodové ztráty.

Ať už to vyjde nebo ne, baráž budeme začínat v úterý 27. března na domácím ledě, proti jednomu ze dvou nejlepších týmů WSM ligy. Semifinále play off druhé nejvyšší soutěže začíná v úterý zápasy Karlovy Vary – Slavia (1. vs. 4) a České Budějovice – Kladno (2. vs. 3.). Skončí nejpozději v sobotu 24. března.

V pátek 30. března pojede HCVL ve druhém zápase baráže na led druhého z týmů nižší soutěže a v neděli uzavře první kolo zápasem s Jihlavou, buď venku (bude-li Litvínov po 58. kole poslední), nebo doma (bude-li třináctý). A tak dále.

Na víkendové zápasy ve skupině o umístění v Jihlavě (pátek, 17:30), doma s Chomutovem (neděle, 15:30) - a samozřejmě hlavně na závěr sezóny - se Litvínov začne připravovat po pondělním volnu v úterý.
Žáci včera

Devátá třída se o víkendu zúčastní domácího turnaje

Po týdnu se v Litvínově bude znovu konat turnaj mládeže. Tentokrát do akce půjdou v sobotu a neděli černožlutí deváťáci, kteří vyzvou další čtyři týmy.
Více >
Junioři před 3 dny

Junioři ovládli domácí Memoriál Petra Kalivody

Víkendový turnaj v Litvínově dopadl pro černožluté juniory na výbornou. Ze čtyř zápasů se svěřenci trenéra Mrázka čtyřikrát radovali a pohodlně obsadili první příčku.
Více >
Mládež 16.08.2019

Pět hráčů Litvínova bylo nominováno na kemp krajského výběru

V nominaci výběru kraje ročníku 2006 je pět zástupců černožlutých. Hráči se 21.8. zúčastní jednodenního kempu v Jablonci.
Více >