A také definitivně přišla o poslední, byť jen teoretickou naději na účast v první desítce tabulky. Současná ztráta na 10. místo je 19 bodů.

Ztráta na vyhnutí se baráži (12. místo) je nyní 15 bodů. V základní části zbývá (Litvínovu) šest zápasů, to je 18 bodů.
O dalších 18 bodů bude hrát každý tým ve skupině o 11. až 14. místo, do níž se jednotlivým celkům body přenášejí.
Hraje se od 6. do 23. března.

Úterní večer nepřinesl ještě pro HCVL opuštění výsledkové krize, spíš takové vyhlédnutí směrem k lepším zítřkům. Ale zaplaťpánbůh za ně.
Zejména proto, že se znovu muselo v utkání dotahovat. Dokonce dvakrát, a celkem o tři góly.

Tým hrál disciplinovaně, poprvé od 28. prosince pustil soupeře jen do dvou přesilovek. Ta dvě vyloučení se pohříchu překrývala, takže z toho bylo oslabení tři na pět a z něho rezultující inkasovaný gól. Ale přesto výrazná změna oproti některým jiným zápasům.

To se pak k mužstvu přikloní i štěstíčko, bez nějž by vyrovnávací gól při power play asi nepadl. Poprvé od 3. března 2017 (utkání v Pardubicích) Litvínov proměnil v gól a vyrovnání závěrečnou hru bez brankáře.

„Vždycky jsme byli silnější, když se nemuselo spoléhat jen na jednu lajnu nebo jen na některé hráče, ale góly dávaly třeba dvě nebo tři formace,“ řekl Viktor Hübl.

Ve druhé řadě se prosazují zejména Marek Růžička (1+2) s Jurajem Mikúšem (1+4), který bodoval ve všech třech zápasech.
Poprvé od 3. ledna a třetí dvacetiminutovky v Jihlavě také tým vyhrál třetinu (druhou 2:1).

Do olympijské přestávky zbývají ještě tři kola.
Kolik bodů z nich Litvínov vytěží?