Čtvrtou malou náplast na smutek fanoušků z nepostupu do play off nalepili hráči ve žlutočerném v utkání s kladenskými Rytíři. Ti se snaží co nejlépe připravit na baráž s Kladnem, Mladou Boleslaví a Olomoucí, Vervě ale podlehli i v play out i podruhé. Na Kladně vyhrál Litvínov 4:3, doma 4:2.

Opět získal rozhodující náskok v první třetině. Pak se hra vyrovnala a v závěru Kladenští dotahovali a tlačili se za vyrovnáním. I díky střelecky disponovanému Rudovskému, který se trefil dvakrát (stejně jako Majdan). Kdyby proměnil i trestné střílení, mohli na tom být hosté ještě lépe. Ale nakonec podruhé za sebou s Litvínovem prohráli. Skóre uzavřel kapitán Trávníček, který dovezl puk do opuštěné svatyně Rytířů při power play.

"Bylo to asi naše nejtěžší utkání v nadstavbě. Kladno hraje z našich soupeřů asi nejlíp a naplno, pořád do toho jdou," hodnotil zápas brankář Patrik Nechvátal, který nastoupil v závěru sezóny podruhé a podruhé pomohl týmu k výhře. Tentokrát pětatřiceti úspěšnými zákroky.
"Zápas jsem si docela užil. Po té nepříliš vydařené sezóně, co jsem měl, o to víc."

Náhradní litvínovský gólman by měl nastoupit i v pátek v Karlových Varech. Poslední duel s chomutovskými Piráty bude patřit jedničce Pavlu Francouzovi. Dočka se reprezentační pozvánky?

Týmu HCVL, nastupujícím pro nedostatek hráčů i vzhledem k již rozhodnuté skupině jen se třemi pětkami, vypomůže i o víkendu třebíčský úročník Marek Laš. Při svém prvním letošním startu se v úterý uvedl dvěma asistencemi.

Nejlepším střelcem v play out litvínovského týmu i celé skupiny je s pěti brankami útočník Juraj Majdan.
´Snažíme se, aby nás hokej bavil, i když sezónu už jen dohráváme´ je slyšet z kabiny. Na ledě je to vidět.

Potíže s naraženým svalem má po včerejším utkání Jakub Černý.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
V pátek nastoupí Verva na ledě KV arény proti Energii Karlovy Vary (18:00).

V neděli přivítá doma tým Pirátů Chomutov, hraje se už od 15:00.
Odpoledne se proto pokladna otevře ve 14 hodin.